Z druhej vlny lockdownu sa už svet nemusí dostať.

22. jún. 2020 | Komentované správy, Koronavírus

Na tento komentár sa dá nazerať minimálne dvoma pohľadmi:

Časť ľudí povie, že už aj mainstream precitol a pochopil, že žiaden koronavírusový armagedon sa nekonal, že nás politici oklamali a že nás chcú oklamať opäť v súvislosti s avizovanou druhou vlnou. A robia tak preto, aby tým dosiahli svoje ciele. Časť týchto politikov a oligarchov na tom celom zbohatne, časť politikov si týmto celým splní svoj sen o Spojených štátoch európskych, rozbehne sa bezprecedentné zadlžovanie štátov a Soros a jemu podobní sa môžu tešiť, že sa ich predstavy o nikdy nesplatiteľných pôžičkách stanú realitou.

Druhá skupina ľudí sa na tento komentár bude pozerať inak. A síce ako na potvrdenie toho o čo mainstreamu, žijúcemu z príjmov z reklamy o celý čas išlo. Mainstreamové médiá potrebujú aby sa peniaze točili, aby mali príjmy od inzerentov a preto nám dávali do pozornosti to, že jedna vec je záchrana ľudských životov, ale nakoniec vraj aj tak oveľa viac záleží na záchrane ekonomiky. Tá je prednejšia. A tak nám teraz mainstreamové médiá typu Trend len opakujú to, čo hovorili celý čas. Aby sme pred ľuďmi uprednostnili peniaze.

Nech už sa ale na celú túto záležitosť pozeráte akokoľvek, na jednej veci sa zhodnú zrejme oba tieto tábory. Prognózy a čísla kadejakých Merkelových a Inštitútov zdravotných politík boli pôvodne skutočne tak prehnané a prestrelené, že dnes sa naozaj nemožno čudovať nikomu, kto sa na avizovanú druhú vlnu príchodu koronavírusu pozerá ako na politický podvod…

 

Z druhej vlny lockdownu sa už svet nemusí dostať. 1

Source: Z druhej vlny lockdownu sa už svet nemusí dostať

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme