Správy

Komunální volby: ANO zvítězilo ve většině krajských měst.

ANO vyhrálo komunální volby ve většině statutárních měst, ze 13 krajských měst mělo před nedělní jednou hodinou v noci jisté vítězství v osmi z nich. Ve zbylých pěti krajských městech uspěly vládní strany. V Praze vede koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09, v Brně zvítězila koalice ODS a TOP 09. V Liberci figurovala na prvním místě koalice Starostů pro Liberecký kraj (SLK) s TOP 09 a KDU-ČSL, která nakonec první místo uhájila. V Českých Budějovicích zvítězila ODS. V Plzni SPOLU těsně předstihlo ANO.

Senátní volby I. kolo.

Nedá se nic  dělat,  fotbal s Portugalskem musím oželet. volby jsou  důležitější. V tomto článku dám svou impresi  z I.kola  voleb do senátu. K výsledkům obecních voleb a celkovému hodnocení  se vrátím někdy  v průběhu neděle, až  se dobereme konečných  čísel. Jakkoliv  i tady už  by se dalo ledacos  napsat.

Vyšetrovatelia OSN: Rusi na Ukrajine spáchali vojnové zločiny.

Vyšetrovatelia OSN uviedli, že na Ukrajine boli spáchané vojnové zločiny. Na ich zozname sú ruské ostreľovanie civilných oblastí, niekoľko popráv, mučenie a sexuálne násilie, informuje agentúra AFP. Boli aj znásilňované, mučené a protizákonne zadržiavané deti. Vyšetrovacia komisia sa bude zaoberať aj tvrdeniami o nútených prepravách a adopciách detí. Pri ústnom predstavení prvých záverov komisie o tom informoval jej predseda Erik Möse.

Macron: Ukrajina a jej spojenci sa musia Putinovmu vydieraniu postaviť.

„Našou úlohou je držať sa našej línie, teda pomáhať Ukrajine tak, ako to robíme, chrániť jej územie a nikdy neútočiť na Rusko,“ povedal Macron. Dodal, že Rusko je jednoznačne pod tlakom. „Nebudem sa však podieľať na eskalácii“ tohto konfliktu, uviedol francúzsky prezident.

Idioti práve zisťujú, že táto vojna je nebezpečná.

Všetci, ktorí sa správajú, akoby to bola nová a nevídaná hrôza, kedykoľvek Putin pripomenie Západu, že vzájomne zaručené zničenie stále platí, len priznávajú, že nikdy nepochopili, o čo v tejto zástupnej vojne ide, a vždy si mysleli, že je to nejaká posratá hra, píše vo svojom poslednom príspevku Caitlin Johnstone.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme