Správy

Heger protestujúcim rozumie. Ale očkovanie považuje za jediný efektívny nástroj v boji s pandémiou. Taraba dáva do pozornosti čísla z Izraela: Ak sa na Slovensku vláda bude tváriť, že zaočkovaný znamená neinfekčný, tretia vlna covidu bude toho výsledkom.

Ochorenie COVID-19 sa stáva pandémiou nezaočkovaných. V máji a júni 2021 bolo na Slovensku celkovo 18.135 ľudí nakazených novým koronavírusom, z toho 91 percent nebolo zaočkovaných. Uviedla to analytická jednotka Úradu vlády SR – Inštitút pre stratégie a analýzy (ISA) na sociálnej sieti.

Remišová odsudzuje protesty, „dá sa to robiť aj ohľaduplne“; kolega Šeliga sa ohradzuje voči „dezinformáciám“, ktoré sa tam šíria: „Je na čase prestať byť korektní a chápaví, obmedzujú práva ostatných!“, vyzýva mladý politik.

Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová odsúdila protesty končiace sa útokmi na políciu, novinárov, vulgárnym správaním sa a ničením verejného majetku. Poznamenala, že v demokratickej a slušnej spoločnosti sa dá protestovať ohľaduplne, bez obmedzovania spoluobčanov a narúšania verejného poriadku. Podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga sa ohradil voči šíreniu dezinformácií na protestoch.

Po Afghanistanu stahování US Army i z Iráku.

Ti jedině správní to nyní mají opravdu těžké! Soucítím s nimi!! Vážně! Musí to být zatraceně složité polykat jednu hořkou pilulku made in USA za druhou! A přitom takovou si užili velikánskou radost, když zlého, rusofobního antievropana Trumpa vystřídal v Bílém domě po těsném vítězství správńák nejsprávnější Joe Biden.

Green Deal zlikviduje euroatlantickú civilizáciu, tvrdí ekonóm.

Český ekonóm a živnostník Josef Klapal, ktorý pravidelne publikuje články na blog idnes.cz, sa vo svojom novom komentári zameral na analýzu potenciálneho vplyvu realizácie všetkých požiadaviek, ktoré obsahuje klimatický balíček EÚ. Ekonóm sa prikláňa k tomu, že projekt Green Deal čiže Zelená dohoda bude pre Európu skôr čiernym zajtrajškom.

Co s dluhy?

Babiš v zoufalé snaze vyhrát volby zmrzačill koncem loňského roku příjmy státního rozpočtu naprosto nevídaným způsobem. A podle mého vidění nenapravitelně. Leč reakce české voličské veřejnosti? Buď kladná – budu mít víc peněz heč! A koupím si… nebo… nebo…. Prostě celý svět. Případně – budu z toho financovat vzdělání svých dětí. To v tom nejchytřejším hloupém komentáři. Nebo publikum tohle nezajímá a neřeší! Státní pokladna není naše pokladna!

blank
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
blank
blank
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
blank
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.