Správy

Vyšla první kvalitní studie o léku na covid ivermektin. Přípravek neškodí, ale zázrak to není, ukazuje.

O ivermektinu se už několik týdnů v Česku hovoří jako o téměř zázračném léku, který by mohl zlepšit stav covidových pacientů. Jenže až doposud tyto závěry vyplývaly jen ze zkušenosti několika lékařů anebo studií. Ty nebyly příliš kvalitní, jejich metodika nebyla schopná prokázat, jak moc je tento přípravek v léčbě covidu úspěšný.

Česko aktivovalo zahraniční pomoc.

Česká republika aktivovala zahraniční pomoc a požádala o součinnost s umístěním minimálně desítek pacientů s onemocněním covid-19 do Německa, Švýcarska a Polska. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je, že řada nemocnic není podle resortu schopna pacientům zajistit obvyklé standardy poskytované péče. Zatím ale podle zprávy nebylo požádáno o převoz konkrétního pacienta.

Úspešný košický lekár Török k ivermektínu a našim nečinným vládnym odborníkom: „Štúdie sú, dokonca aj randomizované, ale poznáme to… Niekto potrebuje štúdie, ďalšie štúdie a ešte ďalšie štúdie, pokiaľ nebude sto tisíc mŕtvych.“

Slovenský lekár doc. MUDr. Pavol Török CSc. je známy tým, že medzi prvými u nás nasadil svojim pacientom v rámci liečby koronavírusu aj liek ivermektín. V najnovšom rozhovore pre Právo hovorí o svojich skúsenostiach s týmto liekom.

„Vakcína je nástroj hybridnej vojny Ruska“ Korčok svojimi konšpiráciami vyrobil Slovensku medzinárodnú hanbu: Rusko ho sfúklo ako malého chlapca: „Takéto vyjadrenia v čase pandémie sú bláznivé.“

Minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Ivan Korčok vyrobil Slovensku medzinárodnú hanbu. Na jeho divoké konšpirácie o tom, že vakcína Sputnik V je vlastne nástrojom hybridnej vojny zareagovalo Rusko. Korčokove vyhlásenia považuje za bláznivé. Korčokovi naložili aj Slováci na sociálnych sieťach.

SÚKL: Ivermektin je bezpečný. 

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve čtvrtek poprvé uznal, že „dosavadní poznání ukazuje na relativně dobrý bezpečnostní profil ivermektinu“. Uvedla to mluvčí SÚKL Klára Brunclíková.

V OĽaNO de facto priznali, že akcia Sputnik bola aj mediálnou a politickou hrou: „Mali sme z rôznych zdrojov informácie, že EMA čoskoro začne ten proces,“ uviedol Naď s tým, že Matovič tlačovku v Košiciach pretlačil na predsedníctve strany aj napriek jeho nesúhlasu.

Vládne strany SaS a Za ľudí už vo februári vyhlasovali, že sú za to, aby sa na Slovensku očkovalo iba vakcínami, ktoré schváli Európska lieková agentúra (EMA) alebo slovenský ústav ŠÚKL. Hnutie OĽaNO premiéra Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího sa však napriek tomu odvážne rozhodlo, že po vzore Maďarska zabezpečí aj ďalšie vakcíny, konkrétne Sputnik-V z Ruska. Ako však najnovšie potvrdil minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), premiérska strana mala už dopredu informácie o tom, že Rusi požiadajú EÚ o priebežné hodnotenie – tzv. rolling review.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.