Správy

Visolajský: Kto odmieta vakcínu, má byť v lockdowne.

Pôvodné sľuby o tom, že občania nezaočkovaní proti COVID-19 nebudú diskriminovaní a nebudú vystavení sociálnemu tlaku, sa nemusia naplniť. Priznáva to rezort zdravotníctva a najnovšie na zmenu filozofie tlačí aj šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský. Podľa jeho mienky nastal čas, aby sme reštrikčné opatrenia nariaďovali podľa toho, či je človek očkovaný alebo nie.

Ani vlasť nevedia poriadne zradiť.

Skutočne sme sa museli dožiť toho, že sa na scéne objavilo slovo vlastizrada? Asi áno, asi žijeme v dobe, keď sú v kurze historické gestá, ktoré dohromady nedávajú žiadny logický zmysel, ale práve len hystériu. Minister vnútra je obvinený z vlastizrady, v rovnakej dobe, keď sa medzi určitými ľuďmi stalo módou chváliť sa, že v sčítaní obyvateľstva vyplnili svoju národnosť ako „európsku“. Núka sa otázka, čo je presne vlasťou človeka s európskou národnosťou. Otázka, o ktorej sa zdalo, že na jej položenie nie je dobrá príležitosť – a hľa, príležitosť tu je.

Azerbajdžan maže stopy po Arménoch v Karabachu. Miznú kresťanské chrámy aj cintoríny.

Baku po víťaznej vojne v Náhornom Karabachu pokračuje v už rozbehnutom kolobehu vzájomnej deštrukcie, pričom ju miestami posúva až na orwellovskú úroveň. Siaha pritom aj na najcitlivejšie miesta arménskej histórie. Miestne autority majú vo svojej bezmocnosti ťažké srdce aj na medzinárodné spoločenstvo a Rusko, ktoré je poverené zabezpečovať mier v oblasti.

Otázky kolem Vrbětic IX.

Pokud nyní právě otráveně zavíráte Kosu s temným mručení typu -ježkovy voči, už zase Vrbětice!!!! a už hledáte, kam byste se na internetu podívali honem jinam, vůbec se nedivím! Já už to s nimi mám stejně. Ale vzhledem k dopadu který tahle kauza na Českou republiku má a dlouhé roky mít bude, soudím, že je v zájmu všech jejích občanů a zejména těch, jenž hodlají alespoň trochu kontrolovat politikáře, což pokládám za nutnou už ani ne předběžnou opatrnost, nýbrž akutní sebeobranu, kdy je nutností mít co nejúplnější informační dossier, který se relavantně informačně Vrbětic dotýká.

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní.

Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je ten, že třetina nových případů byla plně naočkována. Země proto zavádí přísnější omezení.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/seychely-korona-pandemie-ockovani-opatreni-covid.A210505_181644_zahranicni_albe?zdroj=top

Nenecháme se zastrašit. Po Británii vyslala k Jersey své lodě i Francie.

Spor o rybolov v Lamanšském průlivu se přiostřuje. Britská vláda vyslala ke svému ostrůvku Jersey dvě vojenské lodě poté, co Francie pohrozila, že na ostrov přestane dodávat elektřinu. Vadí jí totiž obstrukce, které zažívají její rybáři. Ti nyní podle britské rozvědky chtějí svými čluny na protest zablokovat jerseyský přístav Saint Helier. Své lodě pak vyslala i Francie.

Čaputová: Úlohou nového šéfa SIS bude posilniť dôveru ľudí i partnerov.

Jednou z najdôležitejších úloh pre nového riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) bude posilniť dôveru širokej verejnosti vo vedenie služby, ako aj dôveru zahraničných partnerov a spojencov, že SIS koná ako informačná služba právneho a demokratického štátu. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla po štvrtkovom vymenovaní Michala Aláča za šéfa tajnej služby.

Otázky kolem Vrbětic VIII.

Nejsem sám, kdo se zabývá velmi důkladně rozborem toho, co jest nám předkládáno kolem Vrbětic. Činí tak i jiní. A někteří zcela mimořádně důkladným způsobem. Jeden takový materiál vám dnes hodlám předložit.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.