Správy

xšéfa vojenských tajných našli mŕtveho pri Devíne: Vec rieši NAKA aj Lipšic!

Siahol si na život? Národná kriminálna agentúra má v uplynulých hodinách riešiť šokujúci prípad. V bratislavskom Devíne, v miestnom kameňolome Slovenského vodohospodárskeho podniku údajne našli nehybné telo bývalého riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby Petra Bučku. Na mieste sa údajne nachádzal aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Greenflácia: Špirála zeleného zdražovania.

Zvyšovanie cien vyvolané politikou tzv. energetickej transformácie má už v ekonómii svoje vlastné meno – greenflácia. Čoraz viac sú reálne obavy, že inflácia nepoľaví, ale bude ešte rásť.

Systém se zmítá v horečce, Západ na nás stupňuje tlak, tvrdí Lavrov.

Svět už dávno není západocentrický, jen si to Západ odmítá připustit a místo toho zvyšuje svůj vojensko-politický tlak na Rusko. Ve vazbě na spor o Ukrajinu to prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Spojené státy, NATO i Evropská unie se v posledních týdnech obávají, že Moskva hodlá zemi vojensky napadnout, Kreml to popírá a z eskalace napětí naopak konstantně viní Západ.

Kríza odpílila ďalšiu spoločnosť s energiami: Po Slovakia Energy padol aj ďalší prevádzkovateľ, výzva zákazníkom!

Po Slovakia Energy je tu ďalší problém, a to rovno s ďalším dodávateľom. Je jasné, že energetická kríza ničí viaceré spoločnosti po celej Európe a Slovensko nie je výnimkou. Koniec u nás ohlásil ďalší dodávateľ zemného plynu a elektriny – Twinlogy. Svoj náhly zámer oznámil na webovej stránke s tým, že zákazníci by sa v týchto dňoch mali obzerať po konkurenčných spoločnostiach, aby s nimi včas uzavreli zmluvy.

Referendum o zmluve s USA: štyri petície alebo dohoda?

„Som šokovaný a znechutený, že sa tu začali vytvárať minimálne tri paralelné skupinky,“ vyhlásil Eduard Chmelár, propagátor iniciatívy Zjednotení za mier, ktorej pripomienky k zmluve s USA podporilo viac ako 30-tisíc občanov.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme