Black lives matter sa zvrháva už aj v Európe: Aktivisti v Londýne pomočili sochu Churchilla. Protesty sa konali aj v Prahe, či v Hamburgu, kde musela zasahovať polícia.

7. jún. 2020 | Nekomentovaný výber

Berlín 7. júna 2020 (TASR/HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Christian Charisius/dpa)   Násilné protesty proti policajnej brutalite a rasizmu sa preliali zo Spojených štátov do Európy. V Londýne na ne doplatil pomník bývalému britskému premiérovi Winstonovi Churchillovi. Demonštranti v deň výročia vylodenia v Normandii sochu počmárali a pomočili. Neskôr sa vybláznili aj na soche amerického prezidenta z obdobia občianskej vojny …

Source: Black lives matter sa zvrháva už aj v Európe: Aktivisti v Londýne pomočili sochu Churchilla. Protesty sa konali aj v Prahe, či v Hamburgu, kde musela zasahovať polícia – Hlavné správy

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.