Belgickí aktivisti chcú na znak solidarity so zavraždeným Afroameričanom odstrániť všetky sochy kráľa Leopolda II. vo svojej krajine.

7. jún. 2020 | Nekomentovaný výber, Progresívny rováš

Brusel 6. júna 2020 (HSP/Foto:Pixabay)   Liberálne orientovaní mladí Belgičania z miestnej odnože globálneho hnutia „Black Lives Matter“ spustili on-line petíciu za odstránenie všetkých pamätníkov a monumentov pripomínajúcich niekdajšieho belgického kráľa a súkromného majiteľa afrického Konga – Leopolda II., ktorý zomrel v roku 1909. Informovala o tom agentúra Reuters Petíciu, ktorú prostredníctvom Instagramu inicioval 14-ročný …

Source: Belgickí aktivisti chcú na znak solidarity so zavraždeným Afroameričanom odstrániť všetky sochy kráľa Leopolda II. vo svojej krajine – Hlavné správy

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.