Historik vysvetlil, prečo Západ podceňuje prínos ZSSR k víťazstvu nad nacizmom.

12. máj. 2020 | Dvojité metre, Nekomentovaný výber

Petrohrad 12. mája 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexander Vilf)   Západ sa snaží organizovane podceniť prínos Sovietskeho zväzu k víťazstvu nad nacistickými agresormi. Tento názor vyslovil v interview pre nemecké noviny Süddeutsche Zeitung riaditeľ Centra štúdia kultúrnej pamäte a symbolickej politiky z Európskej univerzity v Petrohrade Alexej Miller „Tento politický kurz vytýčili také členské štáty EÚ, ako je …

Source: Historik vysvetlil, prečo Západ podceňuje prínos ZSSR k víťazstvu nad nacizmom – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.