Washington investuje do nezávislosti východnej Európy od ruského plynu.

18. feb. 2020 | Nekomentovaný výber

Miliardu dolárov pošlú Spojené štáty krajinám strednej a východnej Európy združeným v iniciatíve Trojmorie, aby podporili ich energetickú nezávislosť od Ruska. Na mníchovskej bezpečnostnej konferencii to oznámil americký minister zahraničia Mike Pompeo. Investíciou chcú Spojené štáty podľa Pompea podporiť súkromné ​​podnikanie v energetickom sektore. Washington dlhodobo kritizuje dokončovaný plynovod Nord Stream 2, ktorý bude privádzať […]

Source: Washington investuje do nezávislosti východnej Európy od ruského plynu

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.