Baránek k VÚC: Keď bola táto demokracia ochotná vyrovnať sa s tým, že sa tu volia negramotní starostovia, musí sa vyrovnať aj s Kotlebom.

14. okt. 2017 | Nekomentovaný výber

ROZHOVOR Voľby do krajských zastupiteľstiev a s nimi spojené hlasovanie o nových predsedoch samosprávnych krajov budú už 4. novembra, ale tentokrát budú voliči vyberať svojich favoritov už len v jednom kole. Tento systém je podľa analytika Jána Baránka plný negatív a neprináša nič pozitívne. Jednokolové župné voľby označuje Baránek v rozhovore pre Parlamentné Listy za oslabenie zastupiteľskej demokracie.

Zdroj: Baránek k VÚC: Keď bola táto demokracia ochotná vyrovnať sa s tým, že sa tu volia negramotní starostovia, musí sa vyrovnať aj s Kotlebom | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.