Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Voľby do Európskeho parlamentu 2019 1

Voľby sa konajú v čase od 07.00 h do 22.00 h

Sobota 25. mája 2019

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

Dostat Maďarsko na kolena!

Dostat Maďarsko na kolena!

Situace kolem maďarského zákona o sexuální výchově dramaticky graduje! Už to není jen o tom, že se nasvěcují fotbalové stadiony, maďarští fotbalisté a fandové jsou zcela záměrně provokováni duhovými fanatiky před, během a po konci zápasu, Evropská unie věnuje část speciálního summitu školení této země z dobrých mravů, 17 členských zemí se dožaduje uplatnění usance o tom, že kdo porušuje právní stát, nesmí dostat příspěvky z unijní pokladny, na Maďarsku má potřebu se nyní cvičit a vymezovat každý progresivista a liberál, který má do krku díru.

Evropská komise zasáhne vůči maďarskému zákonu proti LGBT.

Evropská komise zasáhne vůči maďarskému zákonu proti LGBT.

Evropská komise podnikne kroky vůči maďarskému zákonu, který zakazuje šířit mezi mladými lidmi do osmnácti let jakékoliv materiály zobrazující nebo propagující homosexualitu a změnu pohlaví. Ve středu to oznámila její předsedkyně Ursula von der Leyenová, podle níž jde právní norma proti všem základním hodnotám Evropské unie. Kabinet maďarského premiéra Viktora Orbána kritiku odmítá.

Žaba sa varí pomaly.

Žaba sa varí pomaly.

Európska únia potichu speje k federalizovaniu, prieskumy medzi obyvateľmi to majú podporiť.

Proti plošným LGBT adopciám sa v Európe dvíha odpor: Na toto vnucovanie sme súhlas nedali.

Proti plošným LGBT adopciám sa v Európe dvíha odpor: Na toto vnucovanie sme súhlas nedali.

Kroky Európskej komisie smerujúce k plošnému uznávaniu homosexuálnych adopcií na celom území Únie vyvolávajú aj medzinárodnú odozvu. Pro-life združenia a občania v novej petícii iniciovanej Poliakmi tvrdia, že na takéto zásahy do rodinnej politiky štáty nikdy nedali Bruselu súhlas, vyzývajú na rešpektovanie vôle občanov a predsedníčku inštitúcie Ursulu von der Leyenovú žiadajú o dodržiavanie zmlúv.

Flash -Babiš marně škemral na summitu EU o vyhošťování ruských diplomatů!

Flash -Babiš marně škemral na summitu EU o vyhošťování ruských diplomatů!

Evropská unie nechce dále zvyšovat napětí ve vztazích s Moskvou vyhošťováním dalších ruských diplomatů. Po dnešním jednání ministrů zahraničí členských zemí bloku to novinářům řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. EU podle něho nadále jednoznačně stojí za Českem v jeho sporu s Ruskem vyvolaném kauzou Vrbětice.

Irán z dôvodu rozšírenia sankcií prerušil spoluprácu s EÚ v rôznych oblastiach.

Irán z dôvodu rozšírenia sankcií prerušil spoluprácu s EÚ v rôznych oblastiach.

Irán prerušil spoluprácu s Európskou úniou v rozličných oblastiach. Oznámilo to v pondelok iránske ministerstvo zahraničných vecí, z ktorého vyhlásenia cituje tlačová agentúra AFP. K opatreniu došlo po tom, ako sa EÚ rozhodla zaradiť na čiernu listinu ďalších iránskych bezpečnostných činiteľov v súvislosti so zásahom proti protestom v roku 2019.

Prevzatie hlasovacích lístkov a obálky potvrdí volič v zozname voličov vlastnoručným podpisom.

Každý volič sa musí pred hlasovaním odobrať do priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov. Voličovi, ktorý nevstúpi do osobitného priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov, okrsková volebná komisia hlasovanie neumožní.

V osobitnom priestore určenom na úpravu hlasovacích lístkov vloží volič jeden z hlasovacích lístkov bez ďalšej úpravy do obálky alebo na jednom z hlasovacích lístkov vyznačí odovzdanie prednostného hlasu zakrúžkovaním poradového čísla najviac u dvoch kandidátov. Potom hlasovací lístok vloží volič do obálky a následne do volebnej schránky.

Právo voliť

Právo voliť do Európskeho parlamentu na území Slovenskej republiky má občan Slovenskej republiky, ktorý má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku a občan iného členského štátu Európskej únie, ktorý má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.

Právo voliť do Európskeho parlamentu na území Slovenskej republiky má aj občan Slovenskej republiky, ktorý, nemá na území Slovenskej republiky trvalý pobyt a ani na území iného členského štátu Európskej únie, najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku a v deň konania volieb sa zdržiava na území Slovenskej republiky.

Voliť do Európskeho parlamentu v tých istých voľbách možno len v jednom členskom štáte Európskej únie.

Prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia.

Právo byť volený

Za poslanca Európskeho parlamentu môže byť zvolený

  • občan Slovenskej republiky, ktorý najneskôr v deň konania volieb dovŕši 21 rokov veku a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,
  • občan iného členského štátu Európskej únie, ktorý najneskôr v deň konania volieb dovŕši 21 rokov veku, nebol zbavený práva byť volený v členskom štáte Európskej únie, ktorého je štátnym občanom, a má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt.

Kandidovať za poslanca Európskeho parlamentu v tých istých voľbách možno len v jednom členskom štáte Európskej únie.

Prekážkou práva byť volený je

  • výkon trestu odňatia slobody,
  • právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, ak odsúdenie nebolo zahladené,
  • pozbavenie spôsobilosti na právne úkony.
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme
Otázka do štúdia
  • studio@slobodnyvysieac.sk
  • juh@slobodnyvysielac.sk
  • cb@slobodnyvysielac.sk