Napětí v Kaliningradské oblasti roste. Rusko spustilo vojenské cvičení a stěžuje si na litevská omezení.

21. jún. 2022 | 5 komentáre

Rusko-ukrajinský konflikt nabírá nový rozměr, který ještě více zasahuje do teritoria Evropské unie (EU). Po víkendovém zákazu Litvy převážet do ruské Kaliningradské oblasti po železnici zboží, na které se vážou sankce EU, spustila Ruská federace v této své exklávě mezi Litvou a Polskem vojenské manévry. Kreml navíc označil jednání Litvy za bezprecedentní a nezákonné a slíbil jednat „na obranu svých národních zájmů“. Litevská premiérka Ingrid Šimonytéová označila ruskou rétoriku za ironii.

5 komentárov

 1. V Litve je vyše 35 percent obyvateľov Rusov, starí ľudia vôbec odmietajú EUliberalizmus, politici Litvy sú úplne posratí, že to buchne, preto poslúchajú NATO na slovo.čo stačí urobiť Rusom? Odstrihnúť Litvu od energií,vody, dodávok, paralyzovať im dopravu a blokovať elektronické vysielanie. Ich domáci Rusi si to vybavia v rámci krajiny…

  Odpoveda
 2. Urobiť manévre v Litve, čím skôr a túto svoloč fašistickú paralyzovať.

  Odpoveda
 3. Je zajímavé čím menší stát (mopsík) tím více vyskakuje (štěká), divím se že ještě nepřišli na to, že NATO a potažmo U-SSA jim v žádném případě nepomůže, prostě zkorumpovaní politici těchto minystátů viz česko, toho v těch lebečních dutinách krom meluzíny moc nemají.

  Odpoveda
  • Je to tak , zlámou si nohy a pán jim nepomůže !

   Odpoveda
 4. Rusové na něco určitě přijdou a trpasličí Litva by se měla chovat slušně , západ jí nepomůže , NATO sem NATO tam ! Nakonec přijde k Rusku prosit !

  Odpoveda

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme