Kto je za úderom na ruský plynovod Nord Stream.

29. sep. 2022 | 4 komentáre

Sabotáž proti plynovodu Nord Stream patrí medzi zlomové kapitoly vojny. Znamená, že terčom útokov už môže byť aj životne dôležitá európska infraštruktúra. Najpravdepodobnejšie vysvetlenie je, že nešlo o priamy útok, ale o zdvihnutý prst. Výstrahu. Varovanie Američanov adresované Rusom.

4 komentáre

 1. Sú to iba dohady a špekulácie, ale skúste si položiť základnú otázku Cou bono? A skúste si na ňu pravdivo odpovedať. Inak kto vždy brojil proti Nord Stream 2? Kto od samého začiatku kládol samé prekážky? Tak tu by som na prvom mieste začal hľadať vinníkov. Mysleniu zdar!!!

  Odpoveda
 2. Každý dostane to čo si zaslúži. Slováci, tešte sa. Dúfam, že vám to Putin riadne spočíta a že vám konečne svitne vo vašich sprostých hlavách.

  Odpoveda
 3. To bol útok na DE a Európu. Ideme do kolien, aby sa USA zachránili. Aká výstraha? Ruské ponorky sa už obšmietali okolo telekáblov v Atlantiku. A čo bude, keď vyletí do luftu nejaký tanker s LPG.
  Celá svetová infraštruktúra je krehká ako porcelán, vyhodiť niečo do luftu dokáže hocikto, hocikde.

  Odpoveda
 4. Otázka by mala znieť,komu nevyhovuje ruský plyn šíriaci sa do EU? A prečo by to urobili Rusi ,keď im stačí len zatvoriť kohútiky.

  Odpoveda

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme