JPMorgan, BofA patří mezi banky, které se vracejí k obchodování s ruskými dluhopisy.

17. aug. 2022 | 1 komentár

Jestli překladač  nefixluje a  já tomu správně  rozumím, pak nejspíš  zejména Rusko odkupuje svůj  vlastní dluh za  ani ne  40% jeho hodnoty. A používá na  to  jinak  blokované devizové rezervy. Za mne  skvělý deal. A vůbec  bych se nedivil, kdyby  v tom silně jelo například  i Turecko a  další země, které od  Ruska  ve  velkém nakupují jeho strategické surovinové  vývozy  typu uhlovodíky, pšenice, kovy.

1 komentár

  1. Tak tomu sa povie, kšeft za všetky drobné. Tu je zase raz pekne vidieť ako Putin preš. Ťal západ. Už skôr bolo písané o tom ako Rusko zarobilo z večera do rána obrovský balík peňazí. A aj v tom prípade sa jednalo o skupovanie akcii v strategických podnikoch. Vtedy Rusko takpovediac nechalo západ v domnienke, že Rusko zbankrotuje. Keď investori zistili kto nakupuje ich akcie už bolo de facto po obchode. Neskoro sa spamätali a Rusko zarobilo obrovskú sumu. Dá sa teda konštatovať, že teraz sa to deje zase. Iba sa to vyšperkovalo tým, že Rusko teraz na tento obchod používa svoje vlastné financie o ktoré sa snažil prehnitý západ Rusko okradnúť. Raz darmo Putin je GENIUS!!! Treba si to konečne priznať!!! Ha, ha, ha …

    Odpoveda

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme