Stoltenberg: O členstve Ukrajiny v NATO rozhodnú spojenci, nie Moskva.

13. apr. 2021 | Dvojité metre, Komentované správy, Nekomentovaný výber, S entuziazmom k 3. svetovej

Pánovi Stoltenbergovi nejakým nedopatrením uniklo, že o členstve Ukrajiny v NATO už spojenci rozhodovali. Konkrétne v roku 2008 v Bukurešti. Nemecko a Francúzsko vtedy napriek tlaku Spojených štátov pozvánku pre Ukrajinu a Gruzínsko do NATO zablokovali, pretože celkom jasne chápali, ako by takýto krok ohrozil mier a bezpečnosť v Európe. Američanov to však nejakým spôsobom neodradilo a s členstvom Ukrajiny v NATO sa pohrávajú naďalej. Toľko k spojencom, ktorých spomína pán Stoltenberg.

Šéf Aliancie dodal, že Rusko musí ukončiť svoju vojenskú konsolidáciu vo vnútri a v susedstve Ukrajiny, vzdať sa provokácií a okamžite znížiť napätie.

Source: Stoltenberg: O členstve Ukrajiny v NATO rozhodnú spojenci, nie Moskva

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.