Generálna prokuratúraMatovič zaťahuje ručnú brzdu.

24. nov. 2020 | 2 roky k pravde, Dvojité metre, Komentované správy, Ľudsko-právna totalita, Plazivá totailta, Progresívny rováš

To na tom čiernobielom obrázku, to je stredoveký inkvizítor. Podoba s kandidátom na generálneho prokurátora – Tomášom Honzom nie je náhodná. Obaja si užívajú to, keď môže prenasledovať názorových oponentov, ktorých vnímajú ako čarodejnice. Obaja patria na smetisko dejín.

Dag Daniš: „Prokurátor Honz pri svojom politickom aktivizme prekročil hranice primeranosti. Šokoval tým dokonca aj vlastných kolegov z prokuratúry. Jeho zápal pre stíhanie Fica za kritické komentáre podľa nich vyznel absurdne a pre justíciu kontraproduktívne. Chápeme, že inkvizičné kladivo – stíhanie ľudí za nesprávne názory – má podporu v časti progresívneho tábora. Honzovi však celkom unikla tenká hranica medzi presadzovaním práva – a potláčaním práv a slobôd.Predstava, že politický aktivista Honz by sa mohol stať hlavou prokuratúry, je mrazivá. A rovnako mrazivé sú slová ministerky spravodlivosti, ktorá v Honzovi zavetrila hviezdu.“

 

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.