Propojení právního státu s čerpáním unijních peněz je neodvolatelné, říká slovenský ministr.

20. nov. 2020 | Komentované správy, S EÚ a nikdy inak

Takto vyzerá v skutočnosti to „sebavedomé„ Slovensko, keď ho vedú angažovaní zväzáci, ako tuto tento americký minister zahraničných vecí SR – Ivan Korčok. Čo tam po tom, že definícia právny štát je tak široký pojem, že si pod ním môžete predstaviť úplne všetko a zároveň nič, čo tam po tom, že pojem právny štát je gumenný nič nehovoriaci blábol, ktorý si môžu bruselské elity ohýbať podľa aktuálnej svojvôle.

Je skutočne naivné očakávať od týchto korčokovských odčítavačov z pier svojich páničkov niečo, čo by sa aspoň na milimeter priblížilo pojmu sebavedomá politika.  Toto proste len treba čím skôr poslať na smetisko politických dejín. Aj keď treba počítať s tým, že to bude komplikovaný proces, pretože korčokoidi sa vďaka svojej výnimočnej politickej a morálnej flexibilite dokážu udržať vo vedení štátu za akejkoľvek vládnej garnitúry.

 

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.