Bělorusové vyjadřují solidaritu s demonstranty. Vláda Lukašenka už nikdy nebude jako dřív, píše ruský list.

13. aug. 2020 | Nekomentovaný výber

V Bělorusku pokračovaly čtvrtou noc za sebou protesty proti výsledkům nedělních prezidentských voleb. Pošesté v řadě je vyhrál autoritářský prezident Alexandr Lukašenko. Volby provázely pochybnosti a opozice je považuje za zfalšované. Rozsáhlé demonstrace tvrdě potlačují bezpečnostní složky. „Bělorusko se rozdělilo na ty, kdo zatýkají, a na ty, kdo jsou zatýkáni,“ napsal ruský list Kommersant s tím, že i kdyby Lukašenko nynější protesty zvládl, jeho vládnutí už klidné nebude. Krajané napříč společností vyjadřující protestujícím solidaritu a vyzívají Lukašenka k odchodu.

Source: Bělorusové vyjadřují solidaritu s demonstranty. Vláda Lukašenka už nikdy nebude jako dřív, píše ruský list

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.