Na čínský dopis Kuberovi je třeba odpovědět bouchnutím do stolu, komentuje Fischer tchajwanskou misi.

11. aug. 2020 | Komentované správy, Súdruhovia nedomysleli, To je niečo iné...

Čína je dnes pre nás hrozba číslo jeden. Alebo dva…po Rusku? No to je jedno, na poradí nezáleží. Podstatné je, že pri komunikácii s Čínou treba búchať do stolu, odkazuje šéf zahraničného výboru hornej komory parlamentu ČR Pavel Fischer. No a prečo Čínu nemáme radi? No lebo je nespoľahlivý partner, ktorý v minulosti porušil množstvo dohôd.

Množstvo dohôd tu samozrejme jednostranne porušili aj iní, ale k tým momentálne vzhliadame, takže to je niečo iné. Nepleťte hrušky s jablkami 🙂 !

A teraz trochu vážne. Čína bola fajn partner. Keď sme do Číny vyvážali našu výrobu. Keď tam miestni /neraz aj deti/ dreli za pár korún, aby vyrobili lacno, to čo sme my na západe draho predali. Vtedy sme Čínu ľúbili, keď majiteľom firiem rástli príjmy z dividend. To bolo radosti. No ale potom prišlo len to, čo zákonite prísť muselo. Keďže my na západe sme spali na vavrínoch a Číňania za ten čas tvrdo makali /za obeť padli dve tri generácie/ dostavil sa čínsky úspech. A ten je pre nás na západe momentálne nebezpečný…

 

Source: Na čínský dopis Kuberovi je třeba odpovědět bouchnutím do stolu, komentuje Fischer tchajwanskou misi

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.