Na čínský dopis Kuberovi je třeba odpovědět bouchnutím do stolu, komentuje Fischer tchajwanskou misi.

11. aug. 2020 | Komentované správy, Súdruhovia nedomysleli, To je niečo iné...

Čína je dnes pre nás hrozba číslo jeden. Alebo dva…po Rusku? No to je jedno, na poradí nezáleží. Podstatné je, že pri komunikácii s Čínou treba búchať do stolu, odkazuje šéf zahraničného výboru hornej komory parlamentu ČR Pavel Fischer. No a prečo Čínu nemáme radi? No lebo je nespoľahlivý partner, ktorý v minulosti porušil množstvo dohôd.

Množstvo dohôd tu samozrejme jednostranne porušili aj iní, ale k tým momentálne vzhliadame, takže to je niečo iné. Nepleťte hrušky s jablkami 🙂 !

A teraz trochu vážne. Čína bola fajn partner. Keď sme do Číny vyvážali našu výrobu. Keď tam miestni /neraz aj deti/ dreli za pár korún, aby vyrobili lacno, to čo sme my na západe draho predali. Vtedy sme Čínu ľúbili, keď majiteľom firiem rástli príjmy z dividend. To bolo radosti. No ale potom prišlo len to, čo zákonite prísť muselo. Keďže my na západe sme spali na vavrínoch a Číňania za ten čas tvrdo makali /za obeť padli dve tri generácie/ dostavil sa čínsky úspech. A ten je pre nás na západe momentálne nebezpečný…

 

Na čínský dopis Kuberovi je třeba odpovědět bouchnutím do stolu, komentuje Fischer tchajwanskou misi. 1

Source: Na čínský dopis Kuberovi je třeba odpovědět bouchnutím do stolu, komentuje Fischer tchajwanskou misi

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme