Ako Maďarsko plnilo Trianonskú mierovú zmluvu, alebo o čom sú oslavy stého výročia Trianonu? 

4. jún. 2020 | Nekomentovaný výber

Bratislava 3. júna 2020 (HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)   Dnes si pripomíname sté výročie podpísania Trianonskej mierovej zmluvy s Maďarskom, ktorá tvorí základ súčasného usporiadania štátov strednej a juhovýchodnej Európy. Mierová zmluva s Maďarskom bola podpísaná 4. júna 1920 v paláci Veľký Trianon vo Versailles a z medzinárodnoprávneho hľadiska uzavrela Prvú svetovú vojnu Na strane víťazov stáli …

Source: Ako Maďarsko plnilo Trianonskú mierovú zmluvu, alebo o čom sú oslavy stého výročia Trianonu? – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.