Kovanda vysvetľuje krvácanie na ropnom trhu: Saudovia hrajú vabank, Rusko je, ale vďaka sankciám odolnejšie.

10. mar. 2020 | Nekomentovaný výber, V číslach

Praha 10. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Hasan Jamali)   Český ekonóm Lukáš Kovanda tvrdí, že sme sa práve stali svedkami cenovej vojny dvoch svetových ropných veľmocí. Strategickým cieľom Ruska je vymiesť bridlicových producentov z trhu, čomu môže prispieť práve výrazné zlacnenie ropy. Rijád dúfa, že rovnakou zbraňou prinúti Rusko ku kompromisu, Moskva je však voči lacnej rope …

Source: Kovanda vysvetľuje krvácanie na ropnom trhu: Saudovia hrajú vabank, Rusko je, ale vďaka sankciám odolnejšie – Hlavné správy

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.