Spojené štáty americké pôvodne tiež sľúbili, že sa budú riadiť rozhodnutiami Medzinárodného trestného súdu. Keď sa však čoskoro ukázalo, že by pre vojnové zločiny, mohli byť súdení aj samotní Američania, tak USA svoj podpis stiahli a dodnes trvá stav, kedy sa Američania nesmú postaviť pred medzinárodný tribunál. Všetci ostatní tam súdení môžu byť, ale oni nie. Oni môžu byť súdení jedine u seba doma. V USA.

No a teraz tu máme Izrael, ďalší neskonalý vzor západného sveta. Keď by konečne mali byť aj Izraelčania súdení za zverstvá, ktorých sa dopúšťajú na Palestínčanoch, tak idú hľadať medzinárodnú podporu pre kritiku tohto súdu…

Source: Netanjahu sa snaží získať podporu pre kritiku Medzinárodného trestného súdu – Hlavné správy

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.