Cambridge Analytica má nový škandál.

10. jan. 2020 | Alternatívne fakty, Nekomentovaný výber

Začiatkom januára 2020 sa rozhodla prehovoriť bývalá riaditeľka CA pre obchodný rozvoj Brittany Kaiserová a prezradila, že v britskom denníku The Guardian bude postupne zverejňovať vyše 100 tisíc dokumentov. Tie odhalia skutočný rozsah doterajšieho pôsobenia jej spoločnosti vo svete s cieľom ovplyvňovať voľby. Črtá sa teda nová aféra vo významnom volebnom roku. Najlepšie to vystihuje slogan, ktorý si noviny The Guardian zvolili pre túto aktivitu: „Svetové demokracie sa v aukcii predávajú tomu, kto viac zaplatí.“ Vzhľadom na blížiace sa voľby vo viacerých krajinách sa vynára otázka, či práve neprebieha aj aukcia, na ktorých niekto oznamuje vyvolávaciu cenu pre Slovensko.

Source: Cambridge Analytica má nový škandál

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.