Ukrajinskí nacionalisti si pochodom pripomenuli Banderove narodeniny.

2. jan. 2020 | Komentované správy

Milé deti. Na Ukrajine žiadni nacisti nie sú. Tí milí ľudia s fakľami, to sú bojovníci za slobodu a demokraciu. A aby sme nezabudli…bojujú proti surovému putinovskému režimu.

Bandera stál na čele Organizácie ukrajinských nacionalistov, ktorej bol aj hlavným ideológom. Počas druhej svetovej vojny, snažiac sa vytvoriť nezávislú Ukrajinu, spolupracoval s nacistickým Nemeckom.

Source: Ukrajinskí nacionalisti si pochodom pripomenuli Banderove narodeniny

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.