Život ve Francii ochromila generální stávka. Nevyjely vlaky ani metro, čekají se stovky protestů.

5. dec. 2019 | Nekomentovaný výber

Francii ve čtvrtek ochromila generální stávka. Práci přerušili zaměstnanci železnic, kamionových dopravců, pařížského dopravního podniku nebo letecké společnosti Air France. Ohlášeno je také na 245 demonstrací. Důvodem je chystaná nepopulární důchodová reforma. Francouzský list Le Figaro situaci popisuje jako „černý den v dopravě“. Zácpy se tvoří hlavně v okolí Paříže.

Source: Život ve Francii ochromila generální stávka. Nevyjely vlaky ani metro, čekají se stovky protestů

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.