Systémová chyba kapitalistickej žurnalistiky: Vitajte u oligarchov!

26. okt. 2019 | Morhovky, Komentované správy, Objektívny mainstream

Mainstreamoví novinári z médií, za ktorými trčí oligarchia ako ESET, Soros, Penta a iná, sa rozhorčujú, ako oligarcha Kočner hľadal možnosť vstúpiť do Hlavných správ. Lebo že vraj niektorí oligarchovia sú „zlí“ a niektorí sú „dobrí“. Tí „zlí“ ohrozujú nezávislú žurnalistiku a tí „dobrí“ že vraj nie.

Táto konštrukcia, ktorá od ’89 stále znova a znova vykazuje fatálne chyby, má len jednu chybu: Kto povie, kto je „dobrý“ a kto je „zlý“ oligarcha? Novinári pod vlajkou „dobrých“ oligarchov?

Mainstream sa čuduje, že ľudia tomuto Pí-áR, vzletne nazývanému žurnalistika, prestávajú veriť. A láme si hlavu nad tým, ako z toho von.

Len jednoduchú sedliacku logiku nepoužije (lebo by poprel sám seba): Kto obsah platí, ten určí charakter selekcie a interpretácie faktov. Kľudne aj dvojito overených.

Takže, ak má byť obsah skutočne objektívny a nezávislý, potom je len jediná možnosť. Musia si ho na 100% platiť čitatelia. A nielen na 10%, ako je tomu teraz u „dobrých“ oligarchov.

Žurnalistika je verejná služba. Má hľadať pravdu. Ako veda. Nemôže to byť biznis.

Mor ho!

Matelko/premiér Igor

Nie je zvláštne, že v bežnom živote potrebujete na takmer každú pracovnú pozíciu vzdelanie alebo prax v odbore, prípadne oboje, ale vo vláde a parlamente to neplatí?

Táto knižka mapuje prvých sto dní vlády Igora Matoviča, no nie je žiadnou politickou analýzou, ale vtipným glosovaním nekompetentnosti jedného z najvyšších ústavných činiteľov, pričom si všíma najmä premiérovu sebaprezentáciu na sociálnej sieti Facebook. Stopercentne sa nasmejete.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.