Petříček: Zmluvu s Ruskom dodržíme, socha Koneva môže stáť aj inde.

18. sep. 2019 | Dvojité metre, Komentované správy, Nekomentovaný výber, Súdruhovia nedomysleli

Táto formulácia je dojemná. „Ak nájdeme dôstojné miesto pre sochu, podľa mňa svoje záväzky vyplývajúce zo zmluvy dodržíme“ – povedal minister zahraničných vecí ČR Tomáš Petříček. To je tak nádhernééé. V Českej republike hľadajú nové dôstojné miesto pre sochu Maršála Koneva. Iste sa tak deje preto, lebo doterajšie miesto, kde stála nebolo dosť dôstojné. Starostlivosť o sochy v Prahe 6 je obdivuhodná. Kto vie, možno sa aj Ruská strana bude inšpirovať týmto nasledovaniahodným príkladom z ČR a premiestni napríklad pomníky českých legionárov v Rusku na dôstojnejšie miesto… Česko-ruská zmluva o priateľských vzťahoch z roku 1996 v článku 21 uvádza, že každá z jej strán bude na svojom území zaisťovať starostlivosť o vojenské hroby a vojenské pomníky druhej zmluvnej strany.

Source: Petříček: Zmluvu s Ruskom dodržíme, socha Koneva môže stáť aj inde

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.