Najnovšie relácie v archíve

Vykopávky 086 – 2020-01-23 83. kolo

Hitparáda slovenských a českých populárnych piesní 20. storočia…83. kolo
moderuje : Peter Kršiak

Episode play icon
Vykopávky 086 – 2020-01-23 83. kolo
Episode play icon
Casus belli 86 – 2020-01-22 AKTUÁLNE UDALOSTI
Episode play icon
Tajomstvá zdravia 74 – 2020-01-22 Zdravá strava 04/2020
Episode play icon
Petrolejka 665 – 2020-01-22 Návrat do roku 1964/02
Episode play icon
InfoRovnováha 27 – 2020-01-21 „SOCIÁLNY“ PARAZITIZMUS

Zlomené rebrá, otrasy mozgu či prepichnuté gumy. Maďari si počkali na Slovákov aj po zápase

15. sep 2019 | Alternatívne fakty, Svätá Zuzana

Naša prezidentka sa náramne hotovala, že pozdvihne vzťahy s menšinami na novú úroveň. Vytvorila si na to aj nový poradný orgán. Práve teraz mala jedinečnú príležitosť. Ale pri problémoch z reálneho sveta, nie z mimovládnych príručiek, sa jej do toho nechcelo. Čo sme čakali?

„Slovenskí“ fanúšikovia z Dunajskej Stredy, oblečení v „národnej“ čiernej farbe, na futbalovom kvalifikačnom zápase v Budapešti nielen vypískali slovenskú hymnu, čím dali najavo, ako si vážia svoj „domovský“ štát. Ale po zápase „pomohli“ aj s vývojom družných slovensko-maďarských vzťahov. Minimálne slovne na návšteve „podržali“ slovenských spoluobčanov, ktorí po zápase prišli v pohostinnom športovom maďarskom prostredí k zlomeným rebrám, otrasom mozgu a prepichnutým gumám.

Niet nad ochranu ľudskej dôstojnosti, ako by povedala inokedy prezidentka. Nuž ale teraz sa to nehodilo. Jej volebný výsledok z 2. kola bol v oblastiach s maďarským zastúpením suverénne najvyšším a predčil aj Bratislavu. Že by preto?

Takto asi vyzerá to marketigové „sebavedomé“ Slovensko, ktoré prezidentka sem tam sebavedome spomenie. Zjavne končí na maďarských hraniciach. Logicky. Tento prázdny slogan slúži len na ohlupovanie slovenských občanov. Na to, aby sme Američanom a Bruselu „sebavedome“ odsúhlasili všetko, na čo si zamanú. Hlavne rezignáciu akejkoľvek svojprávnosti.

A všimli ste si? Ani celá perepúť všemúdrych „mienkotvorných“ komentátorov tých najobjektívnejších médií si v Budapešti nič nevšimla. Progresívne Slovensko akurát zriadilo maďarskú platformu. Teraz by sa to nehodilo.

Pin It on Pinterest

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.