Jeden, čo si nič nevšimol, sa pohoršuje nad inými, čo si nič nevšimli

15. sep. 2019 | Dvojité metre, Komentáre

Mikloš sa aktuálne v mainstreame hnevá, ako zaslúžilí dlhoroční smeráci Maďarič, Zala a Kažimír pravidelne publikujú o politickej kultúre v SME a Denníku N. Bývalí pohlavári SMER-u zdvihli kotvy, ešte kým sa dalo a teraz sa tvária bezúhonne. No ale keďže potápajú SMER, tak sa to mainstreamu práve hodí a ochotne ich príspevky dá na titulky. Mikloša vám to však veľmi rozčuľuje.

Toho Mikloša, ktorý sa v Gorile vyskytuje skoro 50 krát. Gorila napr. spomína, ako ho „vypláca Palacka“. Alebo tiež, že „nekradne toľko, ako si Fico myslí“ (asi kradne trochu menej). Gorila v každom prípade poskytuje komplexný obraz Mikloša ako jedného z hlavných hýbateľov privatizácii a z nich plynúcich korupčných tokov. Je nemožné, aby exminister minimálne o ničom nevedel, ak hneď neprofitoval. Tobôž, aby sa mohol pasovať do role morálneho sudcu nad smerákmi.

Teda s jedným ak. Ak Gorila a to, čo v nej Haščák s Malchárkom hovoria, je naozaj pravdivé. A tu sme pri hlavnom probléme odposluchov – dokázateľnosti informácií. Od informácie k jej dokázaniu je dlhá cesta.

Ak sa však naloží smerákom, potom sa musí naložiť aj Miklošovej partičke. Ak platí prezumpcia neviny pre Mikloša, platí aj pre Fica a spol.

Lebo aký je rozdiel medzi Gorilou a Threemou? Obe zachytili šedé eminencie biznisu, ako sa otvorene vyjadrujú. Prvá Haščáka, druhá Kočnera.

Mainstreamová logika je ako obvykle účelovo selektívna. Podľa Denníka N a Aktualít je Kočner ako zdroj viditeľne dôveryhodnejší. A ešte tým viac, čím väčší gauner sa z neho vykľúva. Pochopiteľne, lebo tak môže viac potopiť SMER. (SME-čkári sú výnimočne zdržanliví, ale kto vie, či nie len preto, že nemajú prístup k súdnemu spisu, ako sa zdá).

My ostatní si počkáme. Minimálne, kým sa zverejní celá Kočnerova Threema. Keď je to vo verejnom záujme, tak nech celá. A akým metrom budeme merať smerákom, takým aj ich predchodcom. Vrátane progresívne zrecyklovaných „nových“ politikov.

Foto: Ivan Mikloš, zdroj: Youtube.com

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.