Slovenskí občania maďarskej národnosti majú právo nebyť diskriminovaní

10. sep. 2019 | Komentované správy, Dvojité metre

Slovenskí občania maďarskej národnosti majú právo nebyť diskriminovaní. Ale pre niektorých z nich zjavne nemusia byť práva v súlade so zodpovednosťou a povinnosťami. Keď na to príde, môžu kľudne pískať pri slovenskej hymne a tým otvorene pohŕdať štátom, ktorý im všetky práva priznáva. Naviac na pôde krajiny, s ktorou máme silnú a ešte stále živú negatívnu skúsenosť s anexiou územia (keď už je to také módne slovo). A ešte – aby to bolo v Budapešti všetkým jasné – synchronizovane v skupine oblečení v čiernom.

Ale inak, národ je len sociálny konštrukt a slnečný Brusel má už na to plán, ako to z ľudí vymýtiť. Vidíte, nemáme sa vzpierať migrantom. Radšej konečne otvorme dvere multikultúrnemu obohateniu. Keby tie futbalové mužstvá a hľadiská vyzerali diverzitne rovnako (nádherný oxymoron), t. j. hýrili by všetkými farbami pleti, bolo by po probléme. Zostali by len euroobčania. Síce deklarovaná diverzita by zanikla podobne ako v USA, ale koho by to už potom zaujímalo.

Foto: športky.sk

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.