Fico vs. Čaputová. Sú Slováci skytí rasisti?

9. sep. 2019 | Komentované správy, Svätá Zuzana

Pripomeňme si ešte trochu ďalšej faktografie, ktorou nás mainstream a politické mimovládky tak radi hania, ale teraz sa to v prípade Fica až tak nehodí a Čaputová sa tvári (poradcovia nepripomenuli), že o prieskumoch na tému rasizmu na Slovensku nevie.

Podľa celoeurópskeho prieskumu Harvardskej univerzity z 15 ročného zberu dát medzi rokmi 2002 – 2015 od 288 tisíc bielych Európanov sme síce nedopadli medzi úplne najhoršími, ale od európskeho priemeru sme jasne horší. Výsledok je prehľadne zhrnutý na linkovanej mapke (čím červenšie, tým viac skrytého rasizmu).

Ficov pôvodný výrok: „Ak má byť rozsudok najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí vrátane ležiacich psov pozatvárať“.

Čaputovej komentár: „Nesúhlasím s tým výrokom. Myslím si, že je to vyjadrenie nebezpečné. Nemyslím si, že si to myslí väčšina Slovákov,“ povedala Čaputová.

Foto: Figshare, podľa metro.co.uk

Zdroje:

https://svet.sme.sk/c/20525614/mapa-zmerala-rasizmus-v-europe-najhorsie-dopadli-cesi-slovaci-sa-tiez-nemaju-cim-chvalit.html

https://domov.sme.sk/c/22205786/mazurek-povedal-co-si-mysli-takmer-cely-narod-vyhlasil-fico.html

https://domov.sme.sk/c/22207384/caputova-si-mysli-ze-vyjadrenia-fica-su-nebezpecne.html

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.