Fico vs. Čaputová o rasizme Slovákov. Čo majú Slováci v hlavách podľa prieskumov?

9. sep. 2019 | Komentované správy, Svätá Zuzana

Pripomeňme si trochu faktografie, ktorou nás mainstream a politické mimovládky tak radi hania, ale teraz sa to v prípade Fica až tak nehodí a Čaputová sa tvári (poradcovia nepripomenuli), že o prieskumoch bývalých kolegov z mimovládok nevie.

 

Otázka z prieskumu Focusu pre IVO z roku 2017: Predstavte si, že by sa do vášho susedstva nasťahovala osoba, resp. osoby patriace do nasledujúcich skupín. Prekážali by vám v susedstve alebo nie?“. Odpoveď dotazovaných Slovákov: Ak by sa jednalo o rómsku rodinu, prekážalo by to 79 percentám. U tínedžerov by to bol podľa správy zo sociologického výskumu IVO z tohto roku problém pre 61 percent.

 

Ficov pôvodný výrok: „Ak má byť rozsudok najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí vrátane ležiacich psov pozatvárať“.

 

Čaputovej komentár: „Nesúhlasím s tým výrokom. Myslím si, že je to vyjadrenie nebezpečné. Nemyslím si, že si to myslí väčšina Slovákov,“ povedala Čaputová.

 

 

Zdroje:

Click to access Obcianske_spolunazivanie_ocami_tinedzerov.pdf

https://domov.sme.sk/c/22205786/mazurek-povedal-co-si-mysli-takmer-cely-narod-vyhlasil-fico.html

https://domov.sme.sk/c/22207384/caputova-si-mysli-ze-vyjadrenia-fica-su-nebezpecne.html

Foto: ilustračné, SITA/AP, linkované z WebNoviny.sk

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.