Pripomeňme si trochu faktografie, ktorou nás mainstream a politické mimovládky tak radi hania, ale teraz sa to v prípade Fica až tak nehodí a Čaputová sa tvári (poradcovia nepripomenuli), že o prieskumoch bývalých kolegov z mimovládok nevie.

 

Otázka z prieskumu Focusu pre IVO z roku 2017: Predstavte si, že by sa do vášho susedstva nasťahovala osoba, resp. osoby patriace do nasledujúcich skupín. Prekážali by vám v susedstve alebo nie?“. Odpoveď dotazovaných Slovákov: Ak by sa jednalo o rómsku rodinu, prekážalo by to 79 percentám. U tínedžerov by to bol podľa správy zo sociologického výskumu IVO z tohto roku problém pre 61 percent.

 

Ficov pôvodný výrok: „Ak má byť rozsudok najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí vrátane ležiacich psov pozatvárať“.

 

Čaputovej komentár: „Nesúhlasím s tým výrokom. Myslím si, že je to vyjadrenie nebezpečné. Nemyslím si, že si to myslí väčšina Slovákov,“ povedala Čaputová.

 

 

Zdroje:

http://www.ivo.sk/buxus/docs//publikacie/subory/Obcianske_spolunazivanie_ocami_tinedzerov.pdf

https://domov.sme.sk/c/22205786/mazurek-povedal-co-si-mysli-takmer-cely-narod-vyhlasil-fico.html

https://domov.sme.sk/c/22207384/caputova-si-mysli-ze-vyjadrenia-fica-su-nebezpecne.html

Foto: ilustračné, SITA/AP, linkované z WebNoviny.sk

Otázka do štúdia
otázka bude odoslaná na adresy: studio@slobodnyvysielac.sk, studio.bb.juh@slobodnyvysielac.sk, cb@slobodnyvysielac.sk
Odoslať

Pin It on Pinterest