Denník N: Otázka len zdanlivo nepatričná: do akej miery sa západná spoločnosť začína podobať nemeckej po nástupe Hitlera?

31. júl. 2019 | Komentované správy

Šimečka z Nka sa prebúdza do reality: barbarstvo preniká do krajín jeho vysneného Západu, o ktorých “predpokladal, že z neho už navždy vyrástli”. Už si myslel, že je koniec dejín a teraz toto – nielen Trump v USA, ale aj Johnson v Británii… To už asi nebude náhoda! Vytesňoval, nechcel veriť. Ale už aj súdruhovia zo Západu, ktorí sú poučení z dejín zľava i sprava, si naveľa naveľa položili katastrofickú otázku: “Je možné, že tieto stáročné demokracie podľahnú nervovému zrúteniu a prepadnú sa do barbarstva?”
Šimečka by si mal dať pozor, tancuje na tenkom ľade. Aby sa z neho nakoniec nestal konšpirátor. Predstavte si, koketuje s myšlienkou, že ľudia tu len tak prepadajú do kolektívneho a veľmi nákazlivého nervového zrútenia… A čo takto jednoduchá myšlienka, že nie systém sa rozpadá, lebo ľudia blbnú, ale ľudia blbnú, lebo systém je zlý. Ten systém, ktorý Šimečka obhajuje a odmieta vidieť jeho kľúčové chyby. Že ktoré? No napríklad tú, že to už dávno nie je demokracia.
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.