Ideovo-politický mimovládkový newspeak v praxi

11. jún. 2019 | Komentované správy

Čaputová má osobitnú poradkyňu pre cudzincov. V poradnom orgáne s poradcami pre národnostné menšiny na Slovensku. Lebo cudzinci, aby ste to správne chápali, sú podľa súdruhov nové menšiny. A kde sú menšiny, tam sú práva. Preto chce Čaputová riešiť práva menšín na novej úrovni a zakladá na to novú tradíciu. Pointa: Keďže práva národnostných menšín sú u nás v porovnaní so susedmi z okolitých krajín vysoko nadpriemerné, tak hádajte, čo je tak potrebné riešiť na novej úrovni a koho treba tak pozorne počúvať?
Vitajte v Orwelovi: Chodí k vám často na návštevu sused? Ale veď sused je predsa človek a preto má nejaké práva. Buďte progresívne humánni. Prečo by mal byť diskriminovaný a mať menšie práva ako členovia vašej domácnosti?! Prečo by sused nemal mať u vás aj posteľ a prístup do ladničky? – Že vraj preto, lebo je len na návšteve? No tak preto cudzinci nemôžu byť menšina!

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/699316/caputovej-poradkyna-utecencov-by-sme-zvladli-prijat-migracii-sa-neda-branit/

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.