Na vojenských výložkách ukrajinských vojakov pribudne nová symbolika – ľudská lebka a nápis „Ukrajina alebo smrť.“

14. mar. 2019 | Nekomentovaný výber

Kyjev 14. marca 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)   Smutne známy symbol nacistických oddielov SS – „umrlčia lebka“ (nem. „Totenkopf“, resp. „Totenschädel“) zažíva neobvyklú renesanciu v ozbrojených silách Ukrajiny, ktoré sa rozhodli implementovať tento emblém na výložkách príslušníkov vybraných jednotiek ukrajinskej armády Podľa informácií portálu Tsargrad.tv, doposiaľ túto symboliku využívali iba polovojenské štruktúry krajne pravicových nacionalistov z tzv. „Pravého sektora“, …

Source: Na vojenských výložkách ukrajinských vojakov pribudne nová symbolika – ľudská lebka a nápis „Ukrajina alebo smrť“ – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.