Stoja mŕtvi Venezuelčania za presadenia plánov USA?

12. mar. 2019 | Nekomentovaný výber

Spojené štáty nikdy nepozerajú na životy ľudí, kde plánujú nasadiť svoju armádu – či už priamo, ale vo forme zástupcov.

Nakoniec, nelíšia sa od žiadnej z radu koloniálnych mocností. Známy je indický hladomor v impériu Veľkej Británie, či hrôzostrašná genocída v Belgickom Kongu.

Spojené štáty však tieto svoje zámery dokážu pokrývať mediálnou paľbou a slovami o demokracii, ľudských právach a humanitárnym bombardovaním. Ľudia však umierajú rovnako.

Pri uvažovaní o Venezuele by sme sa si mali pripomenúť moment, keď americká ministerka zahraničných vecí vyhlási, že pol milióna mŕtvych detí „stálo za to“…

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.