V prvej línii

V prvej línii

relácia je vysielaná naživo

20:30 - 22:30 (18.08.2017)

Štúdio Banská Bystrica

Tel: (+421)048 381 01 01
studio@slobodnyvysielac.sk

téma: Pravda víťazí
Ľudia často hovoria o pravde a túžia ju spoznať. Keď však dôjdu k názoru, že ju konečne  spoznali, často v jej mene začínajú viesť vojny a z lásky k svojej pravde dokážu i nenávidieť? Prečo poznanie pravdy ľudí nezbližuje, nevedie k vzájomnému prekonávaniu najrôznejších názorových, politických či náboženských bariér, ale práve naopak, vzájomne ich názorovo vyhraňuje a stavia proti sebe? Prečo sa stáva, že ak človek dôjde k názoru, že našiel pravdu, zvykne sa vnútorne uzatvoriť pred novým poznávaním a už nie je ochotný učiť sa a byť otvorený pre nové výhľady, prekonávajúce hranice jeho vlastnej predstavivosti a očakávaní? Čo stojí za ľudskou snahou chcieť iných nútiť do vlastného obrazu videnia sveta? A napokon, existuje pravda? Ak áno, pochopili sme vlastne ako sa má v skutočnosti prejavovať v medziľudských vzťahoch ?
V rámci relácie budeme hľadať odpovede aj na vyššie položené otázky.
Moderujú: Mário Kováčik a Tomáš Lajmon  …hosť: p. Aleš Svoboda


Značky: Boris Koróni, Štúdio Banská Bystrica
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.