V prvej línii

Naživo

20:30 – 22:30 (18.08.2017)

téma: Pravda víťazí Ľudia často hovoria o pravde a túžia ju spoznať. Keď však dôjdu k názoru, že ju konečne  spoznali, často v jej mene začínajú viesť vojny a z lásky k svojej pravde dokážu i nenávidieť? Prečo poznanie pravdy ľudí […]
Štúdio Banská Bystrica

Štúdio Banská Bystrica

(+421)048 381 01 01
studio@slobodnyvysielac.sk

Podrobnosti k relácii V prvej línii


téma: Pravda víťazí
Ľudia často hovoria o pravde a túžia ju spoznať. Keď však dôjdu k názoru, že ju konečne  spoznali, často v jej mene začínajú viesť vojny a z lásky k svojej pravde dokážu i nenávidieť? Prečo poznanie pravdy ľudí nezbližuje, nevedie k vzájomnému prekonávaniu najrôznejších názorových, politických či náboženských bariér, ale práve naopak, vzájomne ich názorovo vyhraňuje a stavia proti sebe? Prečo sa stáva, že ak človek dôjde k názoru, že našiel pravdu, zvykne sa vnútorne uzatvoriť pred novým poznávaním a už nie je ochotný učiť sa a byť otvorený pre nové výhľady, prekonávajúce hranice jeho vlastnej predstavivosti a očakávaní? Čo stojí za ľudskou snahou chcieť iných nútiť do vlastného obrazu videnia sveta? A napokon, existuje pravda? Ak áno, pochopili sme vlastne ako sa má v skutočnosti prejavovať v medziľudských vzťahoch ?
V rámci relácie budeme hľadať odpovede aj na vyššie položené otázky.
Moderujú: Mário Kováčik a Tomáš Lajmon  …hosť: p. Aleš Svoboda

Archív relácie V prvej línii

Pin It on Pinterest

Share This
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Prosím zvážte podporu vysielania Vášho rádia.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme, aby ste si uvedomili, že aj táka malá čiastka, ako 5 EUR mesačne, dokáže urobiť veľký rozdiel.