V prvej línii

V prvej línii

relácia je vysielaná naživo

20:30 - 22:30 (12.04.2017)

Štúdio Bratislava
Tel: (+421) 0951 485 385
studio@slobodnyvysielac.sk

VOJNA V TIENI MAJDANU – Pravda o ukrajinskom konflikte – beseda s autormi a uvedenie knihy
 Dramatický vývoj udalostí na Ukrajine za posledné tri roky prináša kniha Vojna v tieni Majdanu s podtitulom Pravda o ukrajinskom konflikte.
Napísali ju traja slovenskí publicisti Ľudovít Števko, Marek Mahút a Vladimír Mohorita, ktorí otvorene a bez politickej korektnosti pomenúvajú príčiny vojnového konfliktu. V ňom ukrajinská armáda bojovala proti vlastným občanom a nečinne sa prizerala beštiálnemu vraždeniu nevinných civilistov fašistickými polovojenskými skupinami. Odhaľuje, kto z pozadia rozdúchava oheň etnickej nenávisti a koho príkazy plnia ukrajinskí politici.
„Ukrajina je teraz veľký európsky i svetový problém. Oranžová revolúcia nevznikla tam, ale prišla zvonka. Je zlé, keď nespokojní ľudia chcú riadiť krajinu a nebezpečné je, keď nájdu vonku spojencov. Ukrajina si musí vyriešiť svoj problém sama bez Ruska či USA. Bol som pri veľa rokovaniach o Ukrajine na pôde OSN a inde, viackrát som hovoril aj s vtedajším prezidentom Janukovyčom. Zistil som, že komunikoval s mnohými ľuďmi a nevedel sa rozhodnúť ako ďalej. Okrem toho neplnil všetky podmienky dané z Európskej únie. Riešením by boli voľby vo vojnových častiach, v Luhansku a Donecku, no to nechce prezident Porošenko. Je dobré, že kniha vyšla, ale každý si musí utvoriť svoj názor,“ na jej dnešnej prezentácii povedal bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič. „

Besedu s autormi a R.Michelkom, autorom predslovu,  moderuje  Peter Zajac-Vanka, štúdio Bratislava

[xyz-ihs snippet=“V-prvej-linii“]


Značky: Peter Zajac Vanka, Štúdio Bratislava
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie V prvej línii 1

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme
Otázka do štúdia
  • studio@slobodnyvysieac.sk
  • juh@slobodnyvysielac.sk
  • cb@slobodnyvysielac.sk