V prvej línii

Naživo

20:30 – 22:30 (30.08.2018)

téma : Voda, vzduch a pôda v smrteľnom ohrození (plánovaná výstavba spaľovne komunálneho odpadu v okrese Poltár) hostia : Miroslav Hazucha – iniciátor petície a Roman Ruhig – právnik… moderuje : Boris Koroni Petičná výzva na ochranu ŽP a ciest 2 a […]
Štúdio Banská Bystrica

Štúdio Banská Bystrica

(+421)048 381 01 01
studio@slobodnyvysielac.sk

Podrobnosti k relácii V prvej línii


téma : Voda, vzduch a pôda v smrteľnom ohrození (plánovaná výstavba spaľovne komunálneho odpadu v okrese Poltár)
hostia : Miroslav Hazucha – iniciátor petície a Roman Ruhig – právnik…
moderuje : Boris Koroni


Petičná výzva na ochranu ŽP a ciest 2 a 3 triedy

Zatavme ničenie životného prostredia a ciest  na juhu stredného Slovenska.
Petícia s podtitulom: Bratislavčania kšeftujte si doma s odpadmi!

Ako štatutár občianskeho združenia zameraného na ochranu životného prostredia so 14 ročnou ochranárskou činnosťou spolu s našimi členmi a najmä poslancami obecného zastupiteľstva v obci Brezničke sme začali petičnú akciu pre obyvateľov regiónov Gemeru, Podpoľania, Horného Ipľa a Novohradu, ktorá končí 27.08.2018. resp. ráno 28.08.2018.

Vážení občania a obyvatelia okresov Poltár, Detva, Rimavská Sobota a Lučenec,
touto cestou vás vyzývame, aby sme spoločnými silami zabránili touto petičnou akciou zámeru výstavby zariadenia na tzv. „zhodnocovanie“ komunálneho odpadu údajne plazmovou metódou v lokalite k. ú. Poltár firmou SPV Dálovce s.r.o., Popradská 71 Bratislava v zastúpení spoločnou INECO s.r.o. Mladých budovateľov 2, Banská Bystrica.

Plánovaná lokalita pre výstavbu „chŕliča imisií“ a ničiteľa prístupových ciest 10 a 20 tonovými kamiónmi je v katastrálnom území Poltár, pri čerpacej stanici PHM za obcou Breznička smerom na Rovňany pri skládke KO a bani Ipeľských tehelní.

Pod eufemizmom tzv. „zhodnocovanie“ komunálneho odpadu hrozí pravdepodobne vybudovanie spaľovne odpadu údajné plazmovou metódou medzi obcami Brezničkou Rovňany a mestskou časťou Zelené mesta Poltárom vyššie uvedenou bratislavskou firmou. Okrem ohrozenia imisiami z tejto plánovanej prevádzky hrozí taktiež nadmerné poškodzovanie ciest kamiónmi, čo bude spojené a ďalším hlukom a prašnosť a rizikom dopravných nehôd na úzkych cestách v okresoch Lučenec, Detva, Poltár a Rimavská Sobota.

Ak nám  chcete s petíciou pomôcť v okresoch Lučenec, Detva, Poltár a Rimavská Sobota, tak ma kontaktujte elektronický a  pošlem vám  petičný hárok emailom na vytlačenie. Kontakty na štatutára OZ OC-ČB (Mgr. Miroslava Hazuchu) emailom:

miro.soksol@ gmail.com  ; alebo: peticiazamier@gmail.com.

Podpísané petičné hárky môžete priniesť v úradných hodinách na obecný úrad v Brezničke alebo priamo zástupcovi starostu Jozefovi Hedvigymu, ktorý býva v prvom dome v pravo za železničným priecestím smerom na Mládzovo a Cinobaňu v Brezničke súpisné číslo 181. Jozef Hedvigy je taktiež poverenou osobou pre komunikáciu s úradmi.

Vopred vám ďakujeme za urýchlené zmobilizovanie síl v okresoch Lučenec, Detva, Poltár a Rimavská Sobota, pri záchrane životného prostredia a už aj tak dosť zničených ciest 2 a 3. triedy na ktoré štát a VÚC neposkytujú potrebné peniaze na ich rekonštrukcie a opravy. Pevne veríme, že sa nám to podarí koordinovaným postupom okolitých obcí.


 

Archív relácie V prvej línii

Pin It on Pinterest

Share This
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Prosím zvážte podporu vysielania Vášho rádia.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme, aby ste si uvedomili, že aj táka malá čiastka, ako 5 EUR mesačne, dokáže urobiť veľký rozdiel.