V prvej línii

V prvej línii

relácia je vysielaná naživo

20:30 - 22:30 (30.08.2018)

Štúdio Banská Bystrica

Tel: (+421)048 381 01 01
studio@slobodnyvysielac.sk

téma : Voda, vzduch a pôda v smrteľnom ohrození (plánovaná výstavba spaľovne komunálneho odpadu v okrese Poltár)
hostia : Miroslav Hazucha – iniciátor petície a Roman Ruhig – právnik…
moderuje : Boris Koroni


Petičná výzva na ochranu ŽP a ciest 2 a 3 triedy

Zatavme ničenie životného prostredia a ciest  na juhu stredného Slovenska.
Petícia s podtitulom: Bratislavčania kšeftujte si doma s odpadmi!

Ako štatutár občianskeho združenia zameraného na ochranu životného prostredia so 14 ročnou ochranárskou činnosťou spolu s našimi členmi a najmä poslancami obecného zastupiteľstva v obci Brezničke sme začali petičnú akciu pre obyvateľov regiónov Gemeru, Podpoľania, Horného Ipľa a Novohradu, ktorá končí 27.08.2018. resp. ráno 28.08.2018.

Vážení občania a obyvatelia okresov Poltár, Detva, Rimavská Sobota a Lučenec,
touto cestou vás vyzývame, aby sme spoločnými silami zabránili touto petičnou akciou zámeru výstavby zariadenia na tzv. „zhodnocovanie“ komunálneho odpadu údajne plazmovou metódou v lokalite k. ú. Poltár firmou SPV Dálovce s.r.o., Popradská 71 Bratislava v zastúpení spoločnou INECO s.r.o. Mladých budovateľov 2, Banská Bystrica.

Plánovaná lokalita pre výstavbu „chŕliča imisií“ a ničiteľa prístupových ciest 10 a 20 tonovými kamiónmi je v katastrálnom území Poltár, pri čerpacej stanici PHM za obcou Breznička smerom na Rovňany pri skládke KO a bani Ipeľských tehelní.

Pod eufemizmom tzv. „zhodnocovanie“ komunálneho odpadu hrozí pravdepodobne vybudovanie spaľovne odpadu údajné plazmovou metódou medzi obcami Brezničkou Rovňany a mestskou časťou Zelené mesta Poltárom vyššie uvedenou bratislavskou firmou. Okrem ohrozenia imisiami z tejto plánovanej prevádzky hrozí taktiež nadmerné poškodzovanie ciest kamiónmi, čo bude spojené a ďalším hlukom a prašnosť a rizikom dopravných nehôd na úzkych cestách v okresoch Lučenec, Detva, Poltár a Rimavská Sobota.

Ak nám  chcete s petíciou pomôcť v okresoch Lučenec, Detva, Poltár a Rimavská Sobota, tak ma kontaktujte elektronický a  pošlem vám  petičný hárok emailom na vytlačenie. Kontakty na štatutára OZ OC-ČB (Mgr. Miroslava Hazuchu) emailom:

miro.soksol@ gmail.com  ; alebo: peticiazamier@gmail.com.

Podpísané petičné hárky môžete priniesť v úradných hodinách na obecný úrad v Brezničke alebo priamo zástupcovi starostu Jozefovi Hedvigymu, ktorý býva v prvom dome v pravo za železničným priecestím smerom na Mládzovo a Cinobaňu v Brezničke súpisné číslo 181. Jozef Hedvigy je taktiež poverenou osobou pre komunikáciu s úradmi.

Vopred vám ďakujeme za urýchlené zmobilizovanie síl v okresoch Lučenec, Detva, Poltár a Rimavská Sobota, pri záchrane životného prostredia a už aj tak dosť zničených ciest 2 a 3. triedy na ktoré štát a VÚC neposkytujú potrebné peniaze na ich rekonštrukcie a opravy. Pevne veríme, že sa nám to podarí koordinovaným postupom okolitých obcí.


V prvej línii 1

 


Značky: Boris Koróni, Miroslav Hazucha, Štúdio Banská Bystrica
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

blank
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
blank
blank
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme