Synergeticum 62

Synergeticum 62

21:30 - 23:00 (27.03.2018)

My – ľudia, čo si želáme slušné Slovensko by sme mali dnes vyvinúť politický tlak na zmenu zákonov a pravidiel tak, aby bolo vyšetrovateľom umožnené nezávislo nevyšetrovať.
K tejto dôležitej spoločenskej úlohe sme si dnes do relácie pozval odborníka, ktorý by nám vedel pomôcť definovať, čo paralizovalo spravodlivosť v našom štáte. A snáď aj navrhol konkrétne riešenia…
Našim hosťom je dnes na slovo vzatý odborník, JUDr Peter Vačok :
V roku 1980 vyštudoval Právnickú fakultu UK v Bratislave.
Až do roku 1996 pôsobil v Policajnom zbore ako orgán činný v trestnom konaní (vyšetrovateľ únosu Michala Kováča mladšieho). Päť rokov pôsobil na Správe vyšetrovania VB Ministerstva vnútra Slovenskej republiky ako starší vyšetrovateľ a ďalších päť rokov bol zaradený ako zástupca riaditeľa Krajského úradu vyšetrovania PZ Bratislava. V apríli roku 1996 odišiel na vlastnú žiadosť zo služieb polície. Od roku 1996 až po súčasnosť sa venuje (po zložení advokátskych skúšok) advokátskej činnosti….moderuje: Tibor Moravčík

Značky: Tibor Moravčík
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.