Klub národohospodárov Slovenska 31

Klub národohospodárov Slovenska 31

relácia je vysielaná naživo

15:30 - 17:00 (22.04.2019)

Štúdio Bratislava

Tel: (+421) 0951 485 385
studio@slobodnyvysielac.sk

„Knieža Matúš rozpráva…“ I.časť
Reláciou 31  sprevádza Ing.Peter ZAJAC-VANKA, predseda Spolku národohospodárov Slovenska a spovedá profesora histórie Matúša Kučeru (1932) je to úvodná relácia naživo…
Klub  národohospodárov Slovenska sa zaujíma o korene slovenskej svojbytnosti a štátnosti. My sme v Európe odjakživa a tvorili sme európske dejiny. Aj politické, aj hospodárske, aj sociálne, technické a kultúrne.
Jeden z najvýznamnejších slovenských historikov, autor množstva historických prác, výskumov a diel, je v súčasnosti akosi mimo pozornosti verejnosti.
A pritom profesor, univerzitný profesor, PhDr. Matúš Kučera, DrSc., ktorý sa narodil 28.10.1932 a neustále i v dnešnom veku kmeťa/starešinu je čulý a zaujíma sa o súčasné dianie, je vynikajúcim rozprávačom a naslovovzatým odborníkom vo veci histórie slovenskej štátnosti, Slovenska v staroveku, stredoveku i novoveku a jeho diela by mal poznať každý mladý už na školách  a každý občan Slovenska tu žijúci. Má dar rozprávania. A aj v tomto vysokom veku 87 rokov, práve hlasom, ktorý svedčí o autorite a osvedčuje argumenty svojimi slovami, vie povedať dnešnému človeku veľa.
Publicista Ján Čomaj zozbieral výber zo štúdií a článkov  v Rozprávaní o živote a diele profesora Matúša Kučeru a nazval to dielo Knieža Matúš.  Čítal som túto knihu, mám ju aj s venovaním, ale okrem pár citácií budete počuť aktuálne rozprávanie profesora Matúša Kučeru , nahraté na mikrofón, teda takmer naživo, z marca/apríla tohto roka.
Je to rozprávanie o počiatkoch slovenskej štátnosti a spoločnosti ešte od 6.storočia…preto túto a možno ešte 2  nasledujúce relácie som si dovolil nazvať Rozprávaním kniežaťa Matúša.

 


Značky: Peter Zajac Vanka, Štúdio Bratislava
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.