Klub národohospodárov Slovenska 31

Klub národohospodárov Slovenska 31 1

  relácia je vysielaná naživo

 

15:30 - 17:00 (22.04.2019)

 

Štúdio Bratislava

Tel: (+421) 0951 153 919
studio@slobodnyvysielac.sk
 

 

„Knieža Matúš rozpráva…“ I.časť
Reláciou 31  sprevádza Ing.Peter ZAJAC-VANKA, predseda Spolku národohospodárov Slovenska a spovedá profesora histórie Matúša Kučeru (1932) je to úvodná relácia naživo…
Klub  národohospodárov Slovenska sa zaujíma o korene slovenskej svojbytnosti a štátnosti. My sme v Európe odjakživa a tvorili sme európske dejiny. Aj politické, aj hospodárske, aj sociálne, technické a kultúrne.
Jeden z najvýznamnejších slovenských historikov, autor množstva historických prác, výskumov a diel, je v súčasnosti akosi mimo pozornosti verejnosti.
A pritom profesor, univerzitný profesor, PhDr. Matúš Kučera, DrSc., ktorý sa narodil 28.10.1932 a neustále i v dnešnom veku kmeťa/starešinu je čulý a zaujíma sa o súčasné dianie, je vynikajúcim rozprávačom a naslovovzatým odborníkom vo veci histórie slovenskej štátnosti, Slovenska v staroveku, stredoveku i novoveku a jeho diela by mal poznať každý mladý už na školách  a každý občan Slovenska tu žijúci. Má dar rozprávania. A aj v tomto vysokom veku 87 rokov, práve hlasom, ktorý svedčí o autorite a osvedčuje argumenty svojimi slovami, vie povedať dnešnému človeku veľa.
Publicista Ján Čomaj zozbieral výber zo štúdií a článkov  v Rozprávaní o živote a diele profesora Matúša Kučeru a nazval to dielo Knieža Matúš.  Čítal som túto knihu, mám ju aj s venovaním, ale okrem pár citácií budete počuť aktuálne rozprávanie profesora Matúša Kučeru , nahraté na mikrofón, teda takmer naživo, z marca/apríla tohto roka.
Je to rozprávanie o počiatkoch slovenskej štátnosti a spoločnosti ešte od 6.storočia…preto túto a možno ešte 2  nasledujúce relácie som si dovolil nazvať Rozprávaním kniežaťa Matúša.

 

 
  Značky: Peter Zajac Vanka, Štúdio Bratislava
  Pridať si reláciu do kalendára

 

Archív relácie Klub národohospodárov Slovenska

    Klub národohospodárov Slovenska 31 2

Otázka do štúdia
otázka bude odoslaná na adresy: studio@slobodnyvysielac.sk, studio.bb.juh@slobodnyvysielac.sk, cb@slobodnyvysielac.sk
Odoslať

Pin It on Pinterest