Ekonomická demokracia 96

Naživo

15:30 – 17:30 (04.09.2018)

PRÁCA!!! …a riešenie príjmu a práce na Slovensku Súčasným problémom sociálnej a ekonomickej politiky Slovenska je, že vlády ponechali vlastné obyvateľstvo napospas globalizovanému „trhu práce“. Na trhu práce sú namiesto zamestnancov a uchádzačov o zamestnanie zákazníkmi dominantne firmy a zahraniční investori. Principiálne ale zákazníkmi […]
Štúdio Bratislava

Štúdio Bratislava

(+421) 0950 724 963
studio@slobodnyvysielac.sk

Podrobnosti k relácii Ekonomická demokracia 96


PRÁCA!!! …a riešenie príjmu a práce na Slovensku
Súčasným problémom sociálnej a ekonomickej politiky Slovenska je, že vlády ponechali vlastné obyvateľstvo napospas globalizovanému „trhu práce“. Na trhu práce sú namiesto zamestnancov a uchádzačov o zamestnanie zákazníkmi dominantne firmy a zahraniční investori. Principiálne ale zákazníkmi majú byť občania Slovenskej republiky, tým má trh práce pomôcť. Ak nepomáha ani umiestnením, ani „cenou“ ani miestom zamestnania ani uspokojením z pracovného života, potom trh práce „NEMUSÍME“… Občania Slovenska nesmú byť tovarom, nikde v Ústave SR sa o tom nepíše, že občan =t ovar na trhu práce.
…Sú tu predsa reálne riešenia ako to napraviť pre občanov SR. Tu v národnom hospodárstve SR predsa najlepšie vieme, koľko treba práce a zdrojov na potravinovú sebestačnosť, na bezpečnosť nielen potravinovú, na optimálnu výrobu a zabezpečenie infraštruktúr pre obyvateľov i na zabezpečenie ekonomickej prosperity hospodárskych subjektov, domácností, štátu i finančného systému vo vnútri ekonomiky. Aktívne vytváranie vlastných pracovných možností pre každého podľa jeho schopností a kvalifikácie a dostatok príjmu, ktorý nebude slúžiť iba na prostú obnovu pracovnej sily do rána nasledujúceho dňa…ktorá politická sila na Slovensku zdvihne túto príležitosť?
…reláciou sprevádza Ing.Peter Zajac-Vanka

 

Archív relácie Ekonomická demokracia

Pin It on Pinterest

Share This
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Prosím zvážte podporu vysielania Vášho rádia.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme, aby ste si uvedomili, že aj táka malá čiastka, ako 5 EUR mesačne, dokáže urobiť veľký rozdiel.