Ekonomická demokracia 96

Naživo

15:30 – 17:30 (04.09.2018)

PRÁCA!!! …a riešenie príjmu a práce na Slovensku Súčasným problémom sociálnej a ekonomickej politiky Slovenska je, že vlády ponechali vlastné obyvateľstvo napospas globalizovanému „trhu práce“. Na trhu práce sú namiesto zamestnancov a uchádzačov o zamestnanie zákazníkmi dominantne firmy a zahraniční investori. Principiálne ale zákazníkmi […]
Štúdio Bratislava

Štúdio Bratislava

(+421) 0951 153 919
studio@slobodnyvysielac.sk

Podrobnosti k relácii Ekonomická demokracia 96


PRÁCA!!! …a riešenie príjmu a práce na Slovensku
Súčasným problémom sociálnej a ekonomickej politiky Slovenska je, že vlády ponechali vlastné obyvateľstvo napospas globalizovanému „trhu práce“. Na trhu práce sú namiesto zamestnancov a uchádzačov o zamestnanie zákazníkmi dominantne firmy a zahraniční investori. Principiálne ale zákazníkmi majú byť občania Slovenskej republiky, tým má trh práce pomôcť. Ak nepomáha ani umiestnením, ani „cenou“ ani miestom zamestnania ani uspokojením z pracovného života, potom trh práce „NEMUSÍME“… Občania Slovenska nesmú byť tovarom, nikde v Ústave SR sa o tom nepíše, že občan =t ovar na trhu práce.
…Sú tu predsa reálne riešenia ako to napraviť pre občanov SR. Tu v národnom hospodárstve SR predsa najlepšie vieme, koľko treba práce a zdrojov na potravinovú sebestačnosť, na bezpečnosť nielen potravinovú, na optimálnu výrobu a zabezpečenie infraštruktúr pre obyvateľov i na zabezpečenie ekonomickej prosperity hospodárskych subjektov, domácností, štátu i finančného systému vo vnútri ekonomiky. Aktívne vytváranie vlastných pracovných možností pre každého podľa jeho schopností a kvalifikácie a dostatok príjmu, ktorý nebude slúžiť iba na prostú obnovu pracovnej sily do rána nasledujúceho dňa…ktorá politická sila na Slovensku zdvihne túto príležitosť?
…reláciou sprevádza Ing.Peter Zajac-Vanka

 

Archív relácie Ekonomická demokracia

  
2 percentá 2019
  
Otázka do štúdia
otázka bude odoslaná na adresy: studio@slobodnyvysielac.sk, studio.bb.juh@slobodnyvysielac.sk, cb@slobodnyvysielac.sk
Odoslať

Pin It on Pinterest