Ekonomická demokracia 91

Naživo

15:30 – 17:30 (19.06.2018)

Aký je odraz skutočnosti a obraz vykladaný expertami a politikmi o slovenskej ekonomike? Keď sa povie „ekonómia“, je to veda a je tvorcom obrazu o fungovaní ekonomiky. Obraz je model skutočnosti. Obraz súhlasí alebo nesúhlasí so skutočnosťou.  Je pravdivý, alebo nepravdivý, […]
Štúdio Bratislava

Štúdio Bratislava

(+421) 0951 153 919
studio@slobodnyvysielac.sk

Podrobnosti k relácii Ekonomická demokracia 91


Aký je odraz skutočnosti a obraz vykladaný expertami a politikmi o slovenskej ekonomike?
Keď sa povie „ekonómia“, je to veda a je tvorcom obrazu o fungovaní ekonomiky. Obraz je model skutočnosti. Obraz súhlasí alebo nesúhlasí so skutočnosťou.  Je pravdivý, alebo nepravdivý, správny, alebo nesprávny“. v podstate citujem z diela profesora J.Husára „Aj ekonómia je veda“. V relácii však chcem hovoriť o tomto:
Dávame sa oklamať často vysvetľovaným obrazom, obrazom sprostredkovaným „vykladačmi“ ekonómie, pretože nemáme informácie o skutočnosti. Pretože my ten obraz, ktorý odráža skutočnosť, možno vidíme inak. A aj v ňom musíme inak žiť.  Každý môže tú realitu vnímať inak. Žiaľ, politici už „ukradli“ ekonómiu, ekonómia sa v súčasnosti stala politikou, zneužívanou politikmi. Stalo sa to i viere a náboženstvu. V mene ktorých sa viedli vojny.
Skúste si obrázok zväčšiť a pozorne sa naň zadívajte.
Čo vidíte na obrázku?
Reláciou sprevádza Ing.Peter Zajac-Vanka

Archív relácie Ekonomická demokracia

  
2 percentá 2019
  
Otázka do štúdia
otázka bude odoslaná na adresy: studio@slobodnyvysielac.sk, studio.bb.juh@slobodnyvysielac.sk, cb@slobodnyvysielac.sk
Odoslať

Pin It on Pinterest

Share This