Ekonomická demokracia 80

Ekonomická demokracia 80

relácia je vysielaná naživo

15:30 - 17:30 (28.11.2017)

Štúdio Bratislava

Tel: (+421) 0951 485 385
studio@slobodnyvysielac.sk

Organizácia, zodpovednosť , vedenie tímov. Otázky práce, tímu, organizácie práce a vzťahov, správania sa organizácií a ľudí v organizáciách.

Dnes k téme: Organizácia, zodpovednosť , vedenie tímov. Otázky práce, tímu, organizácie práce a vzťahov, správania sa organizácií a ľudí v organizáciách.
Žijeme v druhej dekáde 21.storočia a technický i vedecký pokrok dosahuje vysokú úroveň.  Tak by to malo byť aj v oblasti hospodárskej organizácie a zodpovednosti v práci, v organizačnom riadení hospodárstva. Práve tu vidíme obrovské zaostávanie. Napriek tomu, že existujú „nobelisti“ už aj v ekonomike, ktorých prínos je v definovaní správania sa ľudí, teda jednotlivca, tímov, skupín, celých organizácií v hospodárstve. Prečo je to tak?…
Behaviorálna veda = veda o správaní sa ľudí, tímov a organizácií. Je to interdisciplinárna veda spájajúca oblasť psychológie, sociológie a ekonómie. Dobrý organizátor a vedúci vie získať z týchto poznatkov schopnosť viesť organizáciu, kolektívy i jednotlivcov a harmonizovať vzťahy na pracovisku tak, aby boli vynikajúce výsledky v práci i výborné vzťahy na pracovisku…ale v 21.storočí to akosi napriek celému technickému pokroku pokrivkáva…prečo?

Reláciou sprevádza Ing.Peter Zajac-Vanka


Značky: Peter Zajac Vanka, Štúdio Bratislava
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie Ekonomická demokracia 80 1

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme