Ekonomická demokracia 56

Ekonomická demokracia 56

relácia je vysielaná naživo

13:30 - 15:00 (14.03.2017)

Štúdio Bratislava

Tel: (+421) 0951 485 385
studio@slobodnyvysielac.sk

s hosťom Dominikou Dinušovou
Téma:Venezuela  – čo sa to tam stalo?
Bolívarská republika Venezuela (oficiálny názov krajiny na severe juhoamerického kontinentu v tropickom pásme) sa po zvolení Huga Chavéza za prezidenta v r.1998 vydala na cestu budovania latinskoamerického typu socializmu. O.i. vytvorila Ministerstvo ľudovej ekonómie MINEP, podmienky pre fungovanie družstiev upravuje Zákon o družstvách a podľa tohto zákona sú družstvá  považované za prostriedok ekonomickej demokratickej participácie, stratégia bola založená na výrobných jednotkách podporovaných štátom a riadených samotnými zamestnancami. Do konca 2007 bolo vyškolených 800 tisíc ľudí a bolo založených 10 122 malých a stredných družstevných podnikov. Toľko z článku „Inšpirácie socializmom niektorých krajín L.Ameriky“D.Dinušovej.Venezuela mala v 2016  počet obyvateľov 31,7 mil obyvateľov.  Prezident. H.Chavéz v roku 2013 zomrel. Jeho nástupca N.Maduro od 14.4.2013 zostal na rovnakej ceste, ale už nie je úspešný. Pre nepokoje hlavne mestského obyvateľstva Venezuely bol vyhlásený v 2016 výnimočný stav a mainstreamové médiá píšu o venezuelskom hlade. Čo sa teda tam stalo?
Budem hľadať odpovede a prizval som si autorku článku Dominiku Dinušovú k tej časti pôvodného rozvoja družstevného sektora za vlády H.Chavéza.
reláciou sprevádza Peter Zajac Vanka

[xyz-ihs snippet=“Ekonomicka-demokracia“]


Značky: Peter Zajac Vanka, Štúdio Bratislava
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.