Ekonomická demokracia 56

Naživo

13:30 – 15:00 (14.03.2017)

s hosťom Dominikou Dinušovou Téma:Venezuela  – čo sa to tam stalo? Bolívarská republika Venezuela (oficiálny názov krajiny na severe juhoamerického kontinentu v tropickom pásme) sa po zvolení Huga Chavéza za prezidenta v r.1998 vydala na cestu budovania latinskoamerického typu socializmu. […]
Štúdio Bratislava

Štúdio Bratislava

(+421) 0950 724 963
studio@slobodnyvysielac.sk

Podrobnosti k relácii Ekonomická demokracia 56


s hosťom Dominikou Dinušovou
Téma:Venezuela  – čo sa to tam stalo?
Bolívarská republika Venezuela (oficiálny názov krajiny na severe juhoamerického kontinentu v tropickom pásme) sa po zvolení Huga Chavéza za prezidenta v r.1998 vydala na cestu budovania latinskoamerického typu socializmu. O.i. vytvorila Ministerstvo ľudovej ekonómie MINEP, podmienky pre fungovanie družstiev upravuje Zákon o družstvách a podľa tohto zákona sú družstvá  považované za prostriedok ekonomickej demokratickej participácie, stratégia bola založená na výrobných jednotkách podporovaných štátom a riadených samotnými zamestnancami. Do konca 2007 bolo vyškolených 800 tisíc ľudí a bolo založených 10 122 malých a stredných družstevných podnikov. Toľko z článku „Inšpirácie socializmom niektorých krajín L.Ameriky“D.Dinušovej.Venezuela mala v 2016  počet obyvateľov 31,7 mil obyvateľov.  Prezident. H.Chavéz v roku 2013 zomrel. Jeho nástupca N.Maduro od 14.4.2013 zostal na rovnakej ceste, ale už nie je úspešný. Pre nepokoje hlavne mestského obyvateľstva Venezuely bol vyhlásený v 2016 výnimočný stav a mainstreamové médiá píšu o venezuelskom hlade. Čo sa teda tam stalo?
Budem hľadať odpovede a prizval som si autorku článku Dominiku Dinušovú k tej časti pôvodného rozvoja družstevného sektora za vlády H.Chavéza.
reláciou sprevádza Peter Zajac Vanka

[xyz-ihs snippet=“Ekonomicka-demokracia“]

Archív relácie Ekonomická demokracia

Pin It on Pinterest

Share This
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Prosím zvážte podporu vysielania Vášho rádia.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme, aby ste si uvedomili, že aj táka malá čiastka, ako 5 EUR mesačne, dokáže urobiť veľký rozdiel.