Ekonomická demokracia 56

Naživo

13:30 – 15:00 (14.03.2017)

s hosťom Dominikou Dinušovou Téma:Venezuela  – čo sa to tam stalo? Bolívarská republika Venezuela (oficiálny názov krajiny na severe juhoamerického kontinentu v tropickom pásme) sa po zvolení Huga Chavéza za prezidenta v r.1998 vydala na cestu budovania latinskoamerického typu socializmu. […]
Štúdio Bratislava

Štúdio Bratislava

(+421) 0950 724 963
studio@slobodnyvysielac.sk

Podrobnosti k relácii Ekonomická demokracia 56


s hosťom Dominikou Dinušovou
Téma:Venezuela  – čo sa to tam stalo?
Bolívarská republika Venezuela (oficiálny názov krajiny na severe juhoamerického kontinentu v tropickom pásme) sa po zvolení Huga Chavéza za prezidenta v r.1998 vydala na cestu budovania latinskoamerického typu socializmu. O.i. vytvorila Ministerstvo ľudovej ekonómie MINEP, podmienky pre fungovanie družstiev upravuje Zákon o družstvách a podľa tohto zákona sú družstvá  považované za prostriedok ekonomickej demokratickej participácie, stratégia bola založená na výrobných jednotkách podporovaných štátom a riadených samotnými zamestnancami. Do konca 2007 bolo vyškolených 800 tisíc ľudí a bolo založených 10 122 malých a stredných družstevných podnikov. Toľko z článku „Inšpirácie socializmom niektorých krajín L.Ameriky“D.Dinušovej.Venezuela mala v 2016  počet obyvateľov 31,7 mil obyvateľov.  Prezident. H.Chavéz v roku 2013 zomrel. Jeho nástupca N.Maduro od 14.4.2013 zostal na rovnakej ceste, ale už nie je úspešný. Pre nepokoje hlavne mestského obyvateľstva Venezuely bol vyhlásený v 2016 výnimočný stav a mainstreamové médiá píšu o venezuelskom hlade. Čo sa teda tam stalo?
Budem hľadať odpovede a prizval som si autorku článku Dominiku Dinušovú k tej časti pôvodného rozvoja družstevného sektora za vlády H.Chavéza.
reláciou sprevádza Peter Zajac Vanka

[xyz-ihs snippet=“Ekonomicka-demokracia“]

Archív relácie Ekonomická demokracia

Otázka do štúdia
otázka bude odoslaná na adresy: studio@slobodnyvysielac.sk, studio.bb.juh@slobodnyvysielac.sk, cb@slobodnyvysielac.sk
Odoslať

Pin It on Pinterest

Share This