Ekonomická demokracia 100 (repríza)

Ekonomická demokracia 100 (repríza)

repríza relácie

5:30 - 7:00 (03.02.2021)

Ekonomika v dobe post-kovidovej…moderuje Ing. Peter Zajac-Vanka…
Obnova série relácií o ekonomickej demokracii…
Hľadanie odpovede na otázky :
Čo nás oprávňuje domnievať sa, že nastáva taký  podstatný bod zlomu,  ktorý prináša zmenu v paradigme spoločnosti od 2020 a zmenu v ekonomike od 2021?
A čo oprávňuje myslieť si, že práve ekonomická demokracia má tie prvky, ktoré budú hospodárskou alternatívou voči dobe predkovidovej alebo budú novým základom pre dobu postkovidovú?
Netušil som, že tie tri prepojené kružnice sú zároveň aj znakom označujúcim tzv.biohazard. Stali sa v roku 2020 symbolom, znakom Covidu-19. Ale kniha o ekonomike po kapitalizme vyšla predsa v jeseni 2017. Písal som ju v roku 2017 a graficky som prezentoval tri základné črty ekonomickej demokracie (štátne teda celospoločenské vlastníctvo, alebo kolektívne vlastníctvo, plus verejné financie do verejných investícií a limitovaný kontrolovaný vzájomne výhodný trh ) na základe do seba sa točiacich prepojených kružníc, ktoré sa postupne zosústredia do jediného cieľa – do blahobytu pre človeka. Dokonca si pamätám, že na obal knižky chcel pôvodne grafik v tlačiarni dať jednoduchší obrázok človeka s dáždnikom uprostred záplavy vôd v daždi. Odmietol som to ako príliš deprimujúci obrázok reality a chcel som na obal niečo, čo vyjadrí pozitívnu štruktúru budúcnosti…no, vyšlo to…či? 

 


Značky: Peter Zajac Vanka
Pridať si reláciu do kalendára

Archív relácie Ekonomická demokracia 100 (repríza) 1

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

blank
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
blank
blank
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
blank
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.