Prekvapujúci rozdiel medzi Tisom a Banderom.

24. sep. 2022 | 5 komentáre

Tisova ulica mnohých poburuje, ale Banderove sochy a kult na Ukrajine ani najmenej. Ten rozpor je pritom dôležitý a hovorí veľa nielen o Ukrajine. Píše Vladimír Palko.

5 komentárov

 1. Už myšlienka porovnávať Tisa s Banderom je absurdná.
  Jediné, čo sa dá Tisovi vytýkať, je deportácia Židov. V tom čase prevládal vo verejnosti názor, že kdesi v Haliči vzniká židovský štát. Budeme vytýkať Tisovi, že keď Nemci žiadali 30 tis. ľudí na práce v Ríši, poslal Židov? Bol to slovenský prezident!
  Zdá sa niekomu nepekné, že mal záujem znížiť vplyv Židov, ktorí k Slovákom teda určite žiaden empatický vzťah nemali?
  Pozrite výroky našich „antisemitov“ na čele so Štúrom a Vajanským.
  Skonfiškoval ich majetky? Čo potom Víťazný február. Alebo súčasné zablokovanie miliárd USD na účtoch, patriacich Ruskej federácii.
  Áno, zmenili sme sa vďaka osnovám v školstve, vďaka historikom-prostitútkam, na ovce. Bez histórie. Resp. s históriou, ktorú nám nabulikali naši noví vlastníci.
  A ešte noticka k Tisovmu prejavu v Holiči. Nebol primárne určený nemeckým gestapákom? Tiso lavíroval ako sa dalo a odmenou nemu a Slovákom bolo, že v oveľa ničivejšej 2.WW padlo menej Slovákov ako v tej prvej. A to tie počty ešte poriadne navýšilo chaotické SNP.

  Odpoveda
  • Podľa toho čo mi rozprávala o Tisovi moja babka a dedo vďačíme mu za vznik slovenského štátu a za to že nás vojna obišla vďaka Tisovi nebol zničený slovenský priemysel a naši dedkovia neboli od vedený na jatky čo sa týka deportácie židov bola to čisto záležitosť Nemcov a povedzme si otvorene že Tisovi to aj tak trochu vyhovovalo pretože židia vlastnili vyše 50% slovenského majetku popravili ho Slováci na popud bolsevikov nie západu takže nerozumiem pre čo chcú rušiť aj názov ulice

   Odpoveda
 2. Fašistické svine manipulujú s ľuďmi a myslia si, že ľudia nemajú pamäť. Ale strašne sa mýlia. Verím, že raz za toto svinstvo ponesú plnú zodpovednosť!!!

  Odpoveda
 3. My čo starší to vieme. Len oči treba otvárať nedoukom z vlády, prezidentskej kancelárie i časti parlamentu a novinárom. Úplne žasnem, že oficiálne i SZPB v tom vôbec nemieni nič robiť.

  Odpoveda
  • Nie vsetci boli odporni kolaboranti s Nemcami !!!!

   Odpoveda

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme