Kajúcnik v Reportéroch: Donútili ma vypovedať. Iniciatíva advokátov za právny štát: Úrad špeciálnej prokuratúry ako dozor absolútne zlyháva.

10. jún. 2021 | Nekomentovaný výber

V relácii RTVS Reportéri odznelo 7.júna priznanie kajúcnika Matúša Kurica, ktorý usvedčoval pozemkovú mafiu v Nitre. Kuric uviedol, že vypovedal “somariny” pod policajným nátlakom. Na ich základe však odsúdili iných ľudí po 32 mesiacoch kolúznej a neskôr preventívnej väzby. Iniciatíva advokátov za právny štát (IAPŠ) žiada generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby okamžite prešetril podozrenia z ovplyvňovania […]

Source: Kajúcnik v Reportéroch: Donútili ma vypovedať. Iniciatíva advokátov za právny štát: Úrad špeciálnej prokuratúry ako dozor absolútne zlyháva | Veci Verejné

2 komentáre

  1. Ak sa toto preukáže ako pravda, tak tu vznikne oprávnená pochybnosť okolo procesu s Koč_nerom čo sa týka zmeniek a aj objednávky vraždy Ku_ciaka. Bude legitímne sa pýtať, či už v týchto procesoch sa nerobili manipulácie. Bude potom asi pravda aj to čo sme mohli čítať v alternatívnych médiách, že proces s Koč_nerom nebol úplne v poriadku pri zmenkách. Tam nebrali v úvahu námietky obhajoby a nebrali v úvahu ani priznanie sa Rus_ka, že zmenky podpísal v čase ako je to uvedené na zmenkách. Verím, že nakoniec pravda uzrie svetlo sveta. Uvidíme ako sa bude vyvíjať proces s tretím obvineným.

  2. Strašné čo sa deje na Slovensku ! Prečo je p Lipšic ešte stále špeciálny prokurátor ????? Prečo p Žilinská nekona ???kto bude potrestaný za smrť p Lučanského ??? Nikdy neuverím že si život vzal sám.

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.