Silná zostava v RTVS: Proamerická propaganda na Slovensku neexistuje?! 

4. máj. 2021 | Dvojité metre, Komentované správy, Plazivá totailta, Progresívny rováš

Ak sa propagandisticky vo vzťahu k USA a naopak absolútne rusofóbne správajú mainstreamové médiá, je to síce niečo čo nemá veľa spoločného so skutočnou žurnalistikou, ale napriek tomu sme sa s tým naučili v dnešnom svete žiť, pretože súkromné médiá majú svojho vlastníka a ten skrátka razí a presadzuje nejaký svetonázor. Takže hlavnoprúdové médiá typu DenníkN, SME, Aktuality, Týždeň adt. nie sú samozrejme objektívne a vyvážené – ani sa o to nepokúšajú. Ale v poriadku…berieme to tak, že majú svojho majiteľa, bodka.

Ak sa však niečo obdobné deje vo verejnoprávnych médiách, tak je to doslova niečo nehorázne. Zdá sa, že treba donekonečna pripomínať, že verejnoprávne médiá, ako už názov napovedá, sú médiá ktoré zastupujú celú verejnosť, teda by mali obsiahnuť vo svojom vysielaní celú škálu názorov v spoločnosti. Áno aj tie názory, ktoré sa niekomu nemusia páčiť. A rovnako tak je zrejme donekonečna potrebné pripomínať, že verejnoprávnemu médiu, vyplýva povinnosť informovať, objektívne, vyvážene, /teda spôsobom, aby boli zastúpené všetky názorové prúdy/…že mu táto povinnosť vyplýva  priamo zo zákona o RTVS. Relácia „Silná zostava„ ktorú verejnoprávna televízia odvysielala 29.4.2021 a kde sa prítomní hostia zhovárali o prokremeľskej propagande, pošliapala nielen všetky novinárske zásady, ale bola zároveň v rozpore s už spomínaným zákonom o RTVS. Podnet na radu pre vysielanie a retransmisiu ako aj podnet na radu RTVS sú v tomto prípade absolútne na mieste…

Dňa 29. apríla 2021 RTVS odvysielala diskusnú reláciu Silná zostava o prokremeľskej propagande. O diskusiu však išlo len podľa mena

Source: Silná zostava v RTVS: Proamerická propaganda na Slovensku neexistuje?! – Hlavné správy

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.