1.máj – Čo ste (ne)vedeli o Internacionálnom sviatku dňa pracujúcich.

1. máj. 2021 | Nekomentovaný výber

Medzinárodný deň pracovníkov, známy tiež ako Deň pracujúcich, Sviatok práce a často označovaný ako May day, je sviatok robotníkov a pracujúcej triedy, ktorý presadilo medzinárodné robotnícke hnutie aby sa slávilo každoročne na prvý máj. Oslavuje sa v 142 krajinách sveta a v každej krajine má slávenie tohto sviatku svoje osobitosti, aj iné pomenovanie. Okno do minulosti s presahom do […]

Source: Čo ste (ne)vedeli o Internacionálnom sviatku dňa pracujúcich

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.