Zapojení Ruska do výbuchu ve Vrběticích může ovlivnit tendr na dostavbu Dukovan, uvedl Havlíček.

18. apr. 2021 | Komentované správy

Je tu samozrejme veľké množstvo ľudí, ktorí už presne vedia, ako to celé bolo. A sú o tom tak hlboko presvedčení, že už môžu s pokojným svedomím poliať ruskú ambasádu v Prahe kečupom, pretože veď už je predsa všetko úplne jasné. Vinník bol označený, kamerové záznamy ukázané verejnosti síce nebudú, ale to vlastne ani nie je potrebné. Radový občan, ktorý však pred emóciami predsa len uprednostní kritické myslenie, v skutočne nemá veľa možností dopátrať sa pravdy z tých informácií, ktoré sa od včerajšieho dňa hrnú na neho zo všetkých strán. Opatrný postoj je zrejme v tejto chvíli správny.

V každom prípade stojí tak či onak za zamyslenie minimálne tá pravidelná smola Rusov, ktorá spočíva v tom, že tesne pretým, ako by sa mohlo udiať niečo, čo by malo byť nejakým spôsobom v prospech Ruska, či už v nejakej tej ekonomickej, či geopolitickej sfére…vždy tesne predtým sa udeje niečo, čo tomu napokon razantne zabráni. Dostavba elektráne Dukovany ruskou firmou, nákup ruskej vakcíny Sputnik, dostavba plynovodu Nordstream II….toto všetko možno teraz padne. Pre prípad z roku 2014… stojí to za zamyslenie.

Přesné důsledky ministr neupřesnil, informace bezpečnostních složek však podle něj budou součástí rozhodování o pozvání jednotlivých uchazečů do tendru.

Source: Zapojení Ruska do výbuchu ve Vrběticích může ovlivnit tendr na dostavbu Dukovan, uvedl Havlíček

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.