Pred 60 rokmi sa uskutočnila nevydarená invázia USA v Zátoke svíň.

16. apr. 2021 | Dvojité metre, Komentované správy

Samozrejme toto nie je vec, ktorú by vám náš proamerický propagandistický mainstream nejako zvlášť dával do pozornosti a tak to urobíme aspoň my.

Zajtra bude tomu presne 60 rokov od debaklu americkej CIA, ktorá neuspela so svojou akciou na Kube.  V apríli 1961 sa pokúsili kubánski exulanti vyslaní zo Spojených štátov zosadiť kubánskeho vodcu Fidela Castra. Kubánska armáda však inváznu skupinu počas troch dní porazila.

A teraz niečo podstatné do súčasnosti:

Viete prečo k tejto akcii Američanov na Kube došlo? No preto, lebo Američania sa obávali, že rastúci vplyv kubánskej revolúcie v ďalších latinskoamerických krajinách by mohol prispieť k rozšíreniu komunizmu v oblasti, ktorú tradične považovali za SFÉRU SVOJHO VPLYVU.

To len tak pripomíname na okrej súčasnej situácie okolo Ukrajiny, kedy kadejakí /pokiaľ ide o Slovensko/ Korčokovia, Klusovci, Naďovci,  Valáškovia, Mesežnikovia, či Šnídlovia akosi nerozumejú v prípade Ruska tomu, ako si môže Moskva dovoliť tvrdiť niečo o svojich sférach vplyvu ohľadom Kyjeva…

Podľa odtajnenej správy inšpektora CIA bola za fiasko akcie zodpovedná americká spravodajská služba, ktorá ju zle pripravila a nedobre koordinovala. Členovia Brigády 2506 zase vinili z neúspechu prezidenta J. F. Kennedyho.

Source: Debakel v Zátoke svíň: Invázia mala zvrhnúť Castrov režim, nakoniec ho ale posilnila

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.