Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska.

15. apr. 2021 | Dvojité metre, Komentované správy, Svätá Amerika

USA dnes oznámili uvalenie ekonomických sankcií proti Rusku a vyhostenie desiatich diplomatov. Washington tvrdí, že ide o jeho odvetu za to, čo on  považuje za zasahovanie Kremľa do volieb a ešte plus za kadejaké ďalšie nepriateľské aktivity Ruska. Takže všetko máme podrobne vysvetlené, nepriestrelńé a nespochybniteľné dôkazy voči Rusku boli ako inak predložené, takže šup šup na ďalšie sankcie.

Americký minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok sa samozrejme okamžite ozval. Treba byť pobúrený krokmi Ruska a treba sa neochvejne postaviť za USA. To sú chvíle, ktoré si nesmie nechať ujsť. No a tak sme sa od neho okrem iného dozvedeli:

  • „Rozumiem dnešnému rozhodnutiu prezidenta Spojených štátov Josepha Bidena…
  • Predmetné vyhlásenie Severoatlantickej rady považujem za potvrdenie politickej jednoty a prejav solidarity spojencov…
  • Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska…

aha a ešte zábava na záver:

  • Zároveň chcem potvrdiť, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré dvojstranné vzťahy s Ruskou federáciou…

 

Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré dvojstranné vzťahy s Ruskou federáciou a v tomto duchu viesť konštruktívny dialóg, dodal šéf slovenskej diplomacie.

Source: Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.